Spencer Parker

Spencer Parker
House Tech House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Spencer Parker to aktualnie jeden z ciekawszych DJ’ów na scenie europejskiej.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Swoja przygodę z adapterami rozpoczął 8 lat temu. Na początku grywał w Londyńskich klubach Venom, Maximus czy The Gardening Club. Występy były na tyle dobre, że po krótkim czasie Nick Holloway zaproponował Spencerowi objęcie rezydentury w Velvet Underground obok takich nazwisk jak Carl Cox czy Fabio.

Swój unikalny styl miał, okazję, prezentować, już w wielu zakątkach świata m.in. w Rosji, Ameryce, Australii, Francji, Chinach.  W 2005 roku zwrócił na siebie uwagę bardzo dobrze przyjętym debiutem producenckim „Open Your Eyes”. Kawałek ten głośno rekomendowali m.in. Deep Dish, Erick Morillo, Felix Da Housecat, Sander Kleinenberg, Tiefschwarz, X-Press-2, czy sam Pete Tong z zachwytem określał produkcję mianem „hot, hot, hot”.

„Open Your Eyes” wielokrotnie gościło na antenie BBC Radio 1, a wkrótce po premierze, stało się najlepiej sprzedającym singlem. Finalnie kawałek znalazł się na popularnej składance autorstwa Tonga „Pure Pacha”. Rok 2006 był dla niego również bardzo owocny. Jesienią wydał dla wytwórni Rekids swój kolejny singiel „Beautiful Noise” Ten kawałek również otrzymał znakomite recenzje od takich sław jak Nic Fanciulli, Tom Middleton, X Press 2, Ben Watt i po raz kolejny Pete Tong.

Na pocztąku 2007 wydał singiel „Neon”, który okazał się kolejnym sukcesem Spencera. Grały go takie gwiazdy James Zabelia, Laurent Garnier, na swoich ekskluzywnych kompilacjach umieścili go John Digweed i Hernan Cattaneo.
Oprócz własnych produkcji Spencer ma na swoim koncie wiele udanych re-edycji i rewelacyjnych remixów. „Eurodans” Todda Terje a przede wszystkim remix „We Are Your Friends” Justice vs. Simian który doszedł do pierwszego miejsca UK DMC Buzz Chart. Kawałek ten odniósł tak spektakularny sukces, że gigant na rynku płytowym Virgin Records zgłosił się do niego z prośbą o zgodę na wydanie tego utworu w ich wytwórni!

Obecnie Spencer pracuje nad nowymi remixami dla X Press 2 oraz nad „hymnem” DC10 pod tytułem „Alcoolic” dla labetu Cr2.

Te wydarzenia ugruntowały pozycje Spencera Parkera wśród najlepszych, ale nadal najważniejsze jest dla niego granie w klubach i bezpośredni kontakt z publicznością. Sobotnie noce w Velvet Underground to wspólne sety z Normanem Jay, Rockym i Dieselem, Paul Harrisem czy Pete’m Tongiem. Jednocześnie z powodzeniem spełnia, się w roli rezydenta wspaniałego klubu The Cross.

Regularne zaproszenia do Fabric, Ministry Of Sound, The End, Turnmills, to potwierdzenie i gwarancja wysokiej jakości jego setów. Styl Spencera najłatwiej określi,, mianem electronic house. Preferowane wytwórnie to brzmienia electro Get Physical, Cocoon, Kompakt, czy Kitsune. Brzmienia house to Saw, Yoshitoshi, Tenax.

Sety Spencera Parkera to mix dobrych wokali, minimalnej elektroniki, energetycznego house, zawsze wzbogacane o acapelle i efekty. Po prostu mieszanka wybuchowa!

DJ Chart | Spencer Parker | 08.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 s:vt Subterranean Realm (Henning Baer Remix) Work Them Records
2 Ryan Ellott P's Keys Sushitech
3 Its Not Over Late At Night (VIP Mix)
4 Creep Manly Ten Eight Seven
5 Morgan Louis Unknown White Material
6 Radio Slave, Thomas Gandey XLR8
7 The Outsiders Epiphany Work Them Records
8 Kwartz Hole NEWRHYTHMIC
9 Young Male All R (Spencer Parker Workmix) White Material
10 Record 61 Vostok (Spencer Parker Workmix) Konstruktiv
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →