Sokół i Marysia Starosta

Sokół i Marysia Starosta
Hip-Hop
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa
Co się dzieje, kiedy brudny, cyniczny, często chamski, ale głęboki rap Sokoła spotyka się z łagodnym, klarownym, momentami anielskim wokalem Marysi Starosty?
Będziecie mieli okazję przekonać się w dniu premiery ich płyty „Czysta Brudna Prawda” w piątek 13-ego maja. Ich wspólny album powstawał dwa lata, jak sami mówią, bez pośpiechu, dla własnej przyjemności.
To co usłyszycie, ciężko jednoznacznie sklasyfikować. Album podróżuje od rocka przez alternatywę do elektroniki, wciąż będąc jednak albumem hip hopowym.
Zdecydowanie jest to hip hop, ale jakiś inny, zdystansowany, dojrzalszy, jakby na Sokole niewiele robiło już wrażenie.
Marysia dodaje tam, tak rzadko spotykanego dziś, naturalnego klimatu, przypominającego najlepsze lata polskiej piosenki kobiecej z lat 70’tych.
Nic w tej muzyce nie powstało na siłę, ani Marysia, ani Sokół niczego nie udowadniają. W efekcie dojrzały, dorosły rap spotyka naturalne, niewymuszone brzmienie wokalu Marysi.
Płyta zaskakuje dźwiękami gramofonów. Pojawia się na niej wyśmienity Serb DJ Raid (ten od DJ Revolution), oraz czołówka polskich DJ’ów: Deszczu Strugi, Steez, Kebs, DJ B i DJ Grubaz.
Muzyką zajęli się wyselekcjonowani producenci: Szwed Jimmy Ledrac (znany z produkcji Looptroop Rockers, Raptile, Curse…), Niemcy Shuko i ekipa Hustle Heart (Lil Wayne, Keith Murray, Heltah Skeltah…), Niemiec PH7 (Evidence, Rasco, Thermanology…), Niemiec Drumkidz (Akua Naru, Blade…), Kanadyjczyk Brall Beats (Stan Gets, Mayhem Morearty…), Czech DJ Wich (Talib Kweli, Rasco, M.O.P…) i dwaj Polscy producenci: Magiera z White House i Siwers (JWP, Bez Cenzury…).
Czego byś się nie spodziewał, ten materiał i tak Cię zaskoczy.

Fotogalerie z udziałem Sokół i Marysia Starosta

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →