Skubas

Skubas
Alternative
Kraj:
Polska
Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. W produkcji płyty Skubas postawił przede wszystkim na atmosferę i przestrzeń.
W 2013 roku Skubas został nominowany do Fryderyków w kategorii „Debiut Roku” oraz „Utwór Roku” za singla „Linoskoczek”.
„Wilczełyko” wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności. Na płycie w produkcji brali udział tacy znakomici artyści jak Smolik, Emade, Kev Fox, Wojciech Sobura czy Mariusz Wróblewski.
„Na pewno jedno z odkryć roku. Brakowało u nas takiej płyty” Piotr Metz, WPROST
„Dobra polska płyta nie przejdzie niezauważona” Bartek Chaciński, POLIFONIA
„Jesienią bezapelacyjne odkrycie na polskiej scenie – Skubas” Artur Rawicz zapowiada debiutancką płytę Skubasa, CGM.pl
Debiutancka płyta „Wilczełyko” tego młodego, pochodzącego z Lublina wokalisty i kompozytora, została uznana przez publiczność i krytyków muzycznych za jedną z najlepszych polskich płyt 2012 roku. Został doceniony jako utalentowany kompozytor i autor tekstów, a także wokalista obdarzony wyjątkowym głosem. Do największych osiągnięć solowego projektu SKUBASA należy:
– nominacja do Fryderyków 2013 w kategorii Debiut Roku
– nominacja do Fryderyków 2013 w kategorii Utwór Roku za singiel „Linoskoczek” https://www.youtube.com/watch?v=Nlcy6BLUbQI
– Został również zaproszony na największy brytyjski międzynarodowy festiwal showcase’owy w Liverpoolu SoundCity 2013 oraz na m.in. Heineken Opener Festival, Festiwal w Jarocinie, Malta Festiwal oraz Dwa Brzegi.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →