Simon Dunmore

Simon Dunmore
Funk / R&B House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Wychowany na olbrzymiej ilości muzyki, sporej dawki nocnego życia, oraz wielu godzin piłki nożnej w wykonaniu klubu Queen’s Park Rangers. Simon Dunmore na pierwszy rzut oka wydaje się być typowym, czterdziestoparo letnim brytyjskim kolesiem. Mało kto powiedziałby, że to podróżujący po całym świecie DJ z 25 letnim stażem. To nie wszystko – to właściciel Defected Records!

Mało kto również wie, że karierę w branży muzycznej rozpoczął pod koniec lat 80 pracując za ladą cieszącego się niezwykła renomą sklepu Rayners Lane Record & Disco Centre. I to właśnie tam poznał Steve’a Woolfa, osobę, która zaproponowała mu pierwszą poważniejszą pracę dla wytwórni płytowej – kierowaniem klubowym ramieniem stajni Cooltempo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gotowy na wszelkie nowe wyzwania, Dunmore przyjął ofertę i – zanim przeszedł do potężnej wówczas oficyny AM:PM – zdążył podarować światu szereg klubowych klasyków autorstwa między innymi Adevy, Juliet Roberts oraz Shary Nelson. Największe sukcesy miał jednak przed sobą. Pracując dla AM:PM, Dunmore odpowiedzialny był  za wydanie potworów parkietowych do których bez wątpienia zaliczyć można „Free” Ultra Nate’a, „Give Me Love” Alcatraz, oraz „Ultra Flava” autorstwa Heller & Farley Project.

Znużony dużą ilością cynizmu i ciągłej gonitwy za kasą, która otacza światek dużych labeli, porzucił wygodną posadę i zabrał się za prowadzenie spółki z Janet Bell. To było w 1999 r.. Dziś to właśnie światowej sławy wytwórnia Defected Records.

W 10 lat  wytwórnia stała się synonimem najlepszego house’u wydając Boba Sinclaira, Dennisa Ferrera, Gela Abrila, ATFC, Charlesa Webstera, czy Erika Morillo, oraz Audiowhores.

DJ Chart | Simon Dunmore | 03.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Ridney At Night
2 Arthur Baker Tear Down The Walls feat. Nona Hendrix & Ladonna (Riva Starr dub edit)
3 Copyright Someday feat. Imaani & Tasita D'Mour
4 Nathan G 88 Keys to Love
5 Quentin Harris & Inaya Day Do The Right Thing
6 Rasmus Faber & Alf Tumble Wilder Side feat. Candi Staton
7 Crookers Royal T feat. Roisin Murphy (Riva Starr dub)
8 Afefe Iku Mirror Dance
9 Underground Solution feat Jasmine Luv Dancin' (Harry Choo Choo Romero's Bambossa Remix)
10 Lake & Lys La Tromba (Riva Starr Remix)

Fotogalerie z udziałem Simon Dunmore

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →