Shlomi Aber

Shlomi Aber
Electronic House Techno
Kraj:
Izrael
Miasto:
Tel Aviv
Wytwórnie:

Orzeknięto go jednym z głównych pionierów muzyki techno oraz jednym z najbardziej wpływowych współczesnych artystów. Shlomi wywiera wpływ na świat muzyki niczym nadlatujący meteoryt. Artysta wspiera i docenia rozmaite nurty muzyczne. Kwestia wypowiedziana podczas wywiadu dla Radio 1 rozjaśnia kwestię dlaczego jego utwory mają tak szerokie grono odbiorców: „To, czy utwór jest ostry czy łagodny nie ma znaczenia. Istotne jest, by na raz dotykał nasz umysł, duszę, oraz ciało. To moja definicja „Dobrej Płyty””.

Owe podejście, w połączeniu z dwunastoletnim doświadczeniem producenckim, czerpiącym inspirację z jazzu, funk, minimal techno, acid techno oraz – w szczególności – Detroit techno, czyni muzykę Abera nie tylko unikatową, ale także rozpoznawalną. Artysta współpracował z takimi wytwórniami jak: Cocoon, Ovum, R&S oraz Renaissance. Kawałki Sea of Sand, After Love oraz Tel Aviv Garden widniały na listach TOP 10 na całym świecie, a utwór Crop Duster został opisany jako „… pełne klasy dzieło w stylu Underground”. Ponadto, utwór „Freakside” wydany przez Ovum Recordings, łączący elementy techno oraz funku, jest nie tylko znakiem rozpoznawczym artysty, ale został okrzyknięty „najlepszym kawałkiem klubowym roku 2007”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pozytywne recenzje na łamach prasy nie kończą się na powyższym: twórczość artysty jest chwalona za unikatowe przejścia pomiędzy gatunkami muzycznymi. Djmag skwitował to w następujący sposób: „Utwory Shlomi’ego są pełne ciepła i unikatowych dźwięków, jest to muzyka jak za dawnych, dobrych czasów. Nie można tego ująć jednym słowem. Jeżeli już musiałbym to jakoś określić, powiedziałbym, że jest to gatunek na pograniczu muzyki house i techno. Aber posiada niesamowite zdolności techniczne, potrafi programować i dobierać dźwięki. Jakby magia unosiła się w powietrzu”. Całkiem pochlebna opinia.

Wychowawszy się na klasycznej scenie muzyki dance lat 90tych w Tel Avivie, rozwój artysty to bajka w czystej postaci. Początkowo grał na imprezach organizowanych przez znajomych w garażu swych rodziców (w wieku 14 lat!), po czym jego umiejętności rozwinęły się na tyle, że mógł uczestniczyć w większych lokalnych imprezach oraz imprezach masowych, takich jak – między innymi – Love Parade, Gay Parade oraz Dance & Levis.

Shlomi’ego wówczas orzeknięto Artystą Roku Beatport’u 2008, oraz otrzymał nominację do prestiżowej nagrody „Worldwide DJ Awards”, co świadczy o tym, że Shlomi jest wśród śmietanki artystów tworzących muzykę elektroniczną, którego utwory są grane w każdym prestiżowym klubie, na festiwalach oraz imprezach na całym świecie.

W 2006 Shlomi założył własną agencję zajmującą się imprintingiem, rezerwacją imprez oraz opieką nad artystami. Tym samym narodziła się jedna z najlepiej ugruntowanych oraz czołowych wytwórni muzyki underground: wytwórnia „Be As One Imprint”. Wytwórnia wydaje szeroki wybór muzyki house oraz techno tworzonej przez wybitnych artystów, i cieszy się ogromnym uznaniem tych, którzy wymagają by utwór „dobrze wpadał w ucho i był wyjątkowy”.

DJ Chart | Shlomi Aber | 05.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Bacauanu Pleasure Zone
2 Oskar Offermann Distance Is Depth White label
3 Konplott Fixed Be As One
4 Karim Sahraoui Stella Transmat
5 Luca Ballerini Arabesque Be As One
6 Anton Pieete The News Rejected
7 Zadig KERN SPACE / ADVENTURES EPISIDE 1 (LTD ED. Synchrophone
8 JC Differential Greener Argetina
9 Konplott Dimension (Original Mix) Be As One
10 Nyra Autofade Never Learnt
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →