Raresh

Raresh
Deep house Minimal Tech House Techno
Rok urodzenia:
1984
Kraj:
Rumunia
Miasto:
Bukareszt
Wytwórnie:

Raresh to najmłodszy z całego teamu artysta. Rares Ionut Iliescu – bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko urodził się 13 sierpnia 1984 r. w małym mieście Bacau w Rumunii. Na początku 2001 roku został rezydentem miejscowego klubu Zebra. Nie od razu jednak był ukierunkowany stricte na brzmienia elektroniczne. Muzykę którą prezentował nie można było zaliczyć do ambitnej, raczej do tej idącej zgodnie z ówczesnymi trendami. Jednak im więcej słuchał tym bardziej jego gusta schodziły w stronę muzyki undergroundowej. Przychodził do klubu codziennie i ćwiczył swe umiejętności – tak narodził się Raresh który kilka lat później zagra dla kilkudziesięciu tysięcy osób na Paradzie Miłości w Berlinie.

Jednak przez ten czas w jego karierze wydarzyło się o wiele więcej

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Inspiracją muzyczną dla Raresha stały się dźwięki Detroit i Chicago house i jego styl muzyczny zaczął ewoluować właśnie w stronę minimal-Techno-Tech-Deep-House. Już w 2003 roku miał okazję zagrać w klubie Zebra z takimi artystami jak Margaret DYGAS, MacGregor Oliver i James Zabiela oraz z Seanem Cusick’iem w Studio Martin w Bukareszcie.

W roku 2004 poznał Rhadoo i dołączył do ekipy The Mission dzięki czemu otworzyły się dla niego drzwi większych możliwości zarówno jeśli chodzi o granie jak i o artystów z którymi zaczął występować. To wszystko sprawiło, że zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Nihts.ro jako 'Odkrycie roku 2004′.  W tym samym czasie poznał również Catalina Ghinea menadżera agencji Sunrise, który zachwycony talentem młodego Rumuna przyjął go pod swoje skrzydła w 2005 roku.

Zdążył już wtedy wystąpić u boku takich sław jak Erick Morillo, John Digweed, Hernán Cattaneo, Luke Fair, Lee Burridge, Tiesto, Paul Oakenfold, Tania Vulcano czy Loco Dice a najlepsze miało dopiero nadejść.

Rok 2005 to chyba najbardziej pracowity okres w karierze Raresha. Występował w najważniejszych klubach w Rumunii, objął rezydenturę w Motor Club, zagrał serię gigów w klubie Automatic Gossip oraz warm up’y przed artystami, których lista zapełniłaby booking niejednego klubu na cały rok: D. Diggler, Margaret DYGAS, Pier Bucci, Paul Steinbach, Phonique, Josh Wink, Dinky, Troy Pierce & Marc Houle, Guido Schneider, Steve Bug, Magda, Richie Hawtin, Guido Schneider & Marcus Schultz, Thomas Melchior, Luciano…

Rok 2006 otwiera podczas imprezy promującej kompilację 'The Sound Of The Sixth Season’, gdzie wraz z Chrisem Tietjenem z Cocoon rozgrzewa publiczność przed występem Svena Vath’a. Jednak najważniejszy(i najdłuższy) warm-up w życiu Raresha, nastąpił podczas eventu zorganizowanego przez Agencję Sunrise w stołecznym rumuńskim klubie Kristal. Gwiazdą główną tej imprezy był sam Ricardo Villalobos, któremu tak spodobała się gra Rumuna, iż postanowił podpromować go na zachodzie. Sam Raresh pytany o to jak wspomina tamte wydarzenia, z wrodzoną skromnością dpowiada w wywiadzie dla Ibiza Voice(styczen 2008):

„Wszystko zaczęło się kiedy Ricardo przyjechał do Rumunii, na imprezę na której też miałem wystepować. No i tak jakoś wyszło, że zagraliśmy razem podczas głównej części imprezy, na afterze, potem na afterze afteru i … No, właśnie, kiedy wrócił z powrotem do Niemiec powiedział swoim znajomym: „Słuchajcie, musimy cos zrobić z tym gościem!” i tak przedstawił mnie ludziom z Cocoon”

Tak rozpoczęła się wielka przygoda Raresha poza granicami rodzinnego kraju, a rumuńska publiczność doceniła jego wielki talent wybierając go w 2006 i 2007 roku na „Najlepszego DJ’a” w kraju.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →