Phil Jensky

Phil Jensky
Deep house Electronic Tech House Techno
Rok urodzenia:
1985
Kraj:
Polska
Miasto:
Kraków

DJ, kulturoznawca i medioznawca z Krakowa. Jego początki DJ’skiej działalności sięgają 2005 roku. W plebiscycie „MUNOLUDY 2013” dostał się do grona 20 najlepszych w kategorii „DJ / Producent Roku Polska 2013”. Od 2012 w każdą niedzielę o 20:00 prowadzi autorską audycję „Strangers In The Night” w radiu RMF Club, gdzie również zaprasza znamienitych gości. W 2008 dostał sie do półfinałów „Bacardi B-Live”. Gdzie zdobył uznanie jury Bacardi 2008/2009 (Jacek Sienkiewicz, Angelo Mike, Peres). Wystąpił na wielkich festiwalach – w 2007 na „Carling Leeds Festival” w Anglii, na wszystkich edycjach „Próby Dźwięku Festival” oraz w 2011 reprezentował scenę BURN STAGE na „Burn Selector Festival” w Krakowie. Był również zapraszany na liczne imprezy w Tbilisi oraz Batumi na terenie Gruzji.

Od kilku lat zajmuje się oprawą muzyczną pokazów mody oraz wydarzeń kulturalnych m.in. dla pokazów ODIO & Jakub Pieczarkowski, „House Brand PR Agency” (m.in. Platinium Fashion Night w 2011 oraz 2012 w „Plaży Kraków”).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Brał udział w wielu akcjach charytatywnych, w 2009 specjalnie dla strony www.slyszymy.pl oraz gazety „Usłyszeć Świat”, wystąpił w filmie edukacyjnym dla liceów i gimnazjach pt. „Wiedzieć – by słyszeć”, gdzie opowiadał o życiu i problemach człowieka niedosłyszącego od urodzenia.

W 2014 roku wspólnie z Lubica wydał swój pierwszy numer „Strangers”, który pojawił się na kompilacji w norweskiej wytwórni „Small Records”.

Jego sety cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jeden z miksów „Strangers In The Night” został doceniony przez prestiżowe, branżowe polskie pismo „DJ Magazine” i uznany za Mixturę nr.1 (Kwiecień 2008). Jego talent zauważyła również amerykańska wytwórnia DJ Friendly Records” i zaproponowała mu nagranie albumu-kompilacji, wydanej pod nazwą „Deep Night For Resting”. Gościnne sety grywał w wielu polskich i zagranicznych stacjach oraz portalach m.in.:”Sweat Lodge Radio”„ „Czwórka”, „Roxy” „Pure FM”, „Planeta FM”, „Radiofonia”, „Radio Fabryka”, „Soundrevolt.com”, „Minimal Radio”, „Danceradio.gr”, „Welovehousemusic.pl”, „Mixing.hu”, „Mixntrix.net”.

Obecnie w swoich setach gra głównie deep-house, tech-house, techno. Uważa, ze dobry set, to nie tylko taki który jest spójny, ale także niosący ze sobą dużą dawkę różnorodnych emocji.

Występował razem z takimi artystami jak Damian Lazarus, Troy Pierce, Recondite, SCSI-9, Michael Mayer, Oliver Huntemann, Heiko Laux, Marc Houle, BLOND:ISH, Kölsch, Gary Beck, Samuel L Session, Ripperton, Psyk, Smash TV, Neil Landstrumm, Rone, Objekt, Dustin Zahn, Doctor Dru, Max Cooper, Jimpster, Ejeca, Marco Bailey, Sandy Rivera, Damon Wild, Lee Jones, Rui Da Silva, Chopstick, Till Von Sein, Lukas Greenberg, Tom Novy oraz z czołowymi artystami z Polski: Catz’n’Dogz, Marcin Czubala, Piotr Bejnar, Viadrina, Eltron John, Kuba Sojka, XXANAXX, Novika, Jacek Sienkiewicz, An On Bast, Karol XVII & MB Valence, SLG, Angelo Mike, Thomas Langner oraz wielu, wielu innych.

DJ Chart | Phil Jensky | 02.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Floorplan Never Grow Old (Phil Jensky Edit)
2 Phil Jensky & Lubica Strangers Small Records
3 Bambook Give It Up (303) Remix) Faceless Recordings
4 North Lake Griswold Blank Slate
5 A1 Bassline Hi & Lo Step Recordings
6 Cajmere & Sonny Fodera CO2 Vapor (Nathan Barato Remix) Cajual Records
7 Nu & Jo Ke Who Loves The Sun Stil Vor Talent
8 Imbernon & Edu & Los Suruba Talgo (Sid Le Rock Remix) Beachcoma Recordings
9 Pan/Tone Hair Of The Dog Kompakt
10 The Spaceape & Martyn Is This Insanity (Ben Klock Mix) 3024
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →