Petar Dundov

Petar Dundov
Techno
Kraj:
Chorwacja
Wytwórnie:
Jest rok 1989. Chorwacja. Pewien szesnastolatek kupuje swój pierwszy syntezator i zaczyna tworzyć muzykę. Nazywa się Petar Dundov i za cztery lata wyda swój pierwszy singiel „Under City Rave” w berlińskiej wytwórni Formaldehyde Records. Utwór staje się hymnem pierwszych chorwackich imprez rave’owych, a Petar rusza w wielki świat muzyki techno. Pierwsze dziesięć lat twórczości upływa mu na tworzeniu kolejnych muzycznych projektów, w których występuje pod pseudonimami Parallax, Porn Farr, Soulslider, Tika Taka czy Brother’s Yard.
W nowe millennium wstępuje już jako Petar Dundov wydając album „Sculpture 1-3” w wytwórni Jeffa Millsa – Tomorrow. Następnie nawiązuje, trwającą do dziś, współpracę z belgijskim labelem „Music Man”, dla którego wydaje m.in. epki „Libra”, „Waking up the ancestors”, doskonale przyjęty „Kaskades”, album „Escapements”, czy najnowszy singiel „Distant Shores”.
Jego produkcje pojawiają się na licznych kompilacjach, gra na największych festiwalach i w najlepszych klubach, jednocześnie promując muzykę elektroniczną w swojej rodzinnej Chorwacji. Podsumowując… dziś Petar Dundov jest cenionym artystą z imponującym dorobkiem muzycznym.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →