Paula & Karol

Paula & Karol
Acoustic Folk Rock Pop
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Zespół „Paula i Karol” jest dwuosobowym muzycznym przedsięwzięciem Karola Strzemiecznego (muzyka, socjologa, aktywisty) i Pauli Bialskiej (doktorantki studiów w Lancaster, UK, pracownika Wydziału Socjologii, UW). Zespół powstał ponieważ interesowało ich inne podejście do tworzenia i prezentowania muzyki. Od pół roku, graja koncerty w miejskich parkach, na ulicach, pod warszawskimi klubami i w prywatnych mieszkaniach.

Ich twórczość najbliższa jest takim współczesnym gatunkom muzycznym jak: indie folk i alt country, które w Polsce nie mają jeszcze żadnych przedstawicieli. Inspiruja się zespołami jak Noah and the Whale, Coco Rosie, Arcade Fire, Great Lake Swimmers czy The Decemberists.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zaczeli grać korzystając wyłącznie z akustycznych instrumentów nie potrzebujących nagłośnienia (gitara, skrzypce, glockenspiel, stary klawisz firmy casio). Ich występy to inny rodzaj interakcji z publicznością opierający się na bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami – wprowadza atmosferę wspólnego artystycznego przedsięwzięcia. To podejście doskonale sprawdziło się podczas ich występów w takich znanych warszawskich klubach i galeriach jak Plan B, Cafe Kulturalna, Obiekt Znaleziony czy Studio Melon.

Samotni przedstawiciele warszawskiej indie-folk sceny pod koniec stycznia 2010 zaprezentowali swoją debiutancką EP-kę. Od listopada, Paula i Karol grają w rozszerzonym składzie, wraz z odpowiedzialnym za ostatnie nagrania grupy Igorem Nikiforowem (członkiem zespołu Stwory Wodne), który wzbogacił dotychczasowe instrumentarium duetu (gitara, skrzypce, glockenspeil) o melodykę, harmonium i perkusję. Słuchacze otrzymają solidną dawkę niezależnego popu, w ciekawych aranżacjach z pogranicza alt country i miejskiego folku.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →