Paul Van Dyk

Paul Van Dyk
Progressive House Trance
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Od 2005 roku Paul Van Dyk jest najlepszym DJem na świecie (źródło: DJ Mag.com). Koronę króla muzyki klubowej obronił w 2006 roku, a zainteresowanie jego osobą i muzyką wskazuje na to, że i w tym roku zostanie niekwestionowanym liderem.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Paul Van Dyk urodził się 16 grudnia 1971r. w Eisenhuettenstadt. Swoją karierę rozpoczął można powiedzieć wraz ze zburzeniem Muru Berlińskiego w 1989. W marcu 1991 roku Paul pokazał swój unikalny styl w berlińskim klubie „Tresor”. Jego pierwszy album bez żadnego wsparcia reklamą lub jakąkolwiek promocją natychmiast wylądował na pierwszym miejscu listy klubowych przebojów. W roku 1993 van Dyk zmixował kawałek Humate’a – „Love Stimulation”, który został klubowym numerem jeden. Wydanie drugiego albumu pt.: „Seven Ways” spowodowało lawinę wywiadów z Paulem oraz mnóstwo występów zagranicznych. Czytelnicy „DJ Magazine” wybrali „Seven Ways” albumem roku. W Anglii przez dwa, a w Niemczech przez cztery tygodnie album utrzymywał się na pierwszej pozycji. Zaistniał również w amerykańskich, australijskich, duńskich, belgijskich oraz skandynawskich listach muzyki dance.

 

Paul był rezydentem w wielu klubach, m.in. w nowojorskim „Twilo”, w klubie „Gatecrasher” w Sheffield czy też w kilku klubach berlińskich (np. „Turbine”). Wielkim sukcesem van Dyka był wydany w 1998 roku trzypłytowy album „Vorsprung Dyk Technik” zawierający 33 remixy z okresu 1992-98. Na Wyspach kompilacja ta otrzymała status „srebrnej” płyty, osiągając sprzedaż 60 tys. egzemplarzy. Obecnie cały kalendarz Paul’a wypełniony jest podróżami dookoła Świata. Figurują w nim najczęściej miasta: Londyn, Tel Aviv, Meksyk, Nowy Jork i Singapur. Między tym wszystkim Berlin jest zawsze i czeka – jeśli nie dla wywiadów lub miejscowych występów, to dla rodziny i przyjaciół oraz dla wytwórni i występów w stacjach radiowych.

DJ Chart | Paul Van Dyk | 09.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Giuseppe Ottaviani No More Alone Feat. Stephen Pickup Vandit
2 Simon Patterson Thump Reset Records
3 Activa Rise Above (Activa Club Remix) Vandit
4 Barry Jay Infused Perfecto Digital
5 Super8 & Tab Elektra
6 John Askew Bored Of You Bored Of Me Discover White Label
7 Tattoo Detectives Il Salto Fuori (Gabriel Ben Exclusive Mix) Teggno Records
8 Wippenberg Chakalaka New State Music
9 Cressida 6am (Kyau & Albert Remix) Euphonic
10 Lange Angel Falls (Ali Wilson Tekelec Remix) Lange Recordings
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →