Patrick Alger

Patrick Alger
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Patrick Alger to polski artysta obracający się wśród gatunków deep house, tech house, techno. Debiut sceniczny zaliczył na przełomie 2003/2004 roku. Jego indywidualna interpretacja muzyki oparta jest na wciągającym groovie połączonym z dużą dozą uczuć. Podczas występów na żywo dzieli, miesza, tnie i rozgranicza, wykorzystując wiele technik miksu po to, by stworzyć wyjątkowy i charakteryzujący jego styl set. Wybierane utwory to emocjonalne opowieści, które słucha się podobnie do czytania dobrej książki – i podobnie jak w przypadku książki: występów warto słuchać w całości – przenoszą słuchaczy do innej rzeczywistości.

Z dokonań artystycznych warto wymienić liczne występy w znaczących klubach na terenie całego kraju – jego sety rozbrzmiewały na parkiecie m.in legendarnej warszawskiej Piekarni, często również pojawiał się w line-upach klubu Luzztro. Grał w większości znanych klubów w Polsce – od Kołobrzegu po Wodzisław Śląski. Miał również okazję występować poza granicami kraju – był rezydentem angielskiego klubu Cafe Rene, gdzie założył i prowadził cykl imprez zwany SPICY NIGHT. Cykl ten również kontynuował w Polsce, w czasie którego wśród wielu zapraszanych gości grała m.in. część ekipy występującej na Love Parade – Diana D’Rouze i Alan White.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Patrick Alger prowadził jest również twórcą i prowadzącym audycji radiowej „Emotional Sounds” realizowanej dla Houseradio.pl – ówcześnie najbardziej rozpoznawalnym i popularnym radiu internetowym w Polsce, prezentującym niekomercyjne brzmienia z gatunku muzyki elektronicznej. Był głównym organizatorem i promotorem muzyki niekomercyjnej i cyklów imprez z muzyką niekomercyjną w swoim mieście, a na organizowanych przez niego imprezach wystąpiła pokaźna lista znanych, Polskich DJ’ów.

W ostatnim czasie występował m.in na Festiwalu Muzyki Elektronicznej Deep-Sky, gdzie na głównej scenie zaprezentował dwu-godzinnego seta.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →