Norbert Afera

Norbert Afera
Electro Electronic
Rok urodzenia:
1990
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Norbert Żyła, (20 lat) były wokalista zespołu Bra-De-Li, laureat wielu konkursów muzycznych. min. konkursów magazynu muzycznego „Estrada i Studio” który opublikował nagrania artysty w dwóch wydaniach magazynu w łącznej liczbie 24,000 sztuk płyt dołączonych do magazynu, gdzie ówczesny redaktor naczelny Krzysztof Maszota nazwał jego barwę głosu „ciekawą oraz ładnie brzmiącą”.

Pochlebstw nie szczędzili mu również redaktorzy magazynu muzycznego „Megazin”, należącego do serwisu muzycznego „Megatotal” nazywając go nową wersją amerykańskiej divy muzyki Amandy Lear. Serwis Interia – Muzyka promował jedną z jego piosenek obok singla zwyciężczyni idola Alicji Janosz, porównując tym samym oba utwory i wskazując na ich wysoki poziom muzyczny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zwyciężył również w konkursie korporacji „Infoscreen”.

Od stycznia 2010 roku Norbert prowadził własny autorski program „Norbert Afera!”. Znany jest również na tle komercyjnym dzięki licznym artykułom w prasie i serwisach plotkarskich oraz w popularnych magazynach typu „Wprost”. Wystąpił i wygrał po tym jak zaśpiewał, popularny rozrywkowy program „Chłopaki z taśmy”. Dzięki ogromnej popularności w internecie zwyciężył również w programie „Liderzy Internetu” zdobywając wiele tysięcy głosów od internautów. Demo Norberta przesłuchało w serwisie YouTube ponad sto tysięcy internautów. A na temat utworu „HIM” rozpisywały się popularne serwisy internetowe oraz został najpopularniejszym utworem serwisu „Wrzuta” zostawiając w tyle nowe piosenki Dody i Edyty Górniak.

Latem 2011 internetowy serwis “Megatunes” wydał debiutanckie EP Norberta na którym znalazły się utwory nagrywane w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Całość promowały liczne występy w klubach.

Wiosną 2012 roku w Warszawie został nakręcony teledysk do piosenki “Disco Killer” który miał swoją premierę w telewizyjnym programie “Muzyczna Strefa” w czerwcu (do serwisu YouTube został dodany na początku lipca tego samego roku). Piosenka była promowana na głównych stronach serwisów WP.pl oraz Wrzuta.pl.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →