NeverAfter

NeverAfter
Drum n Bass Dubstep
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa
NeverAfter to formacja, którą tworzy duet producencki CLS & Wax oraz specjalista od turntablistycznych tricków – K-Size. Od samego początku istnienia, czyli od 2000 roku, całej trójce zależało na spopularyzowaniu pozytywnych brzmień z gatunku drum’n’bass, które dziś wzbogacają o aktualne, mocno zbasowane treści dubstepu. Formacja przyczyniła się do rozbudowania krakowskiej sceny klubowej, zapraszając najjaśniejsze gwiazdy gatunku i eksplorując nowe miejsca, mogące pomieścić większą publikę, niż niejedna piwnica klubowa w mieście. Są również współtwórcami cyklu imprez w Warszawie spod znaku BassTheory, który doczekał się nominaci do nagrody Nocne Marki w kategorii najlepsze wydarzenie 2007 roku.
CLS & Wax, za sprawą swojej muzyki, stał się duetem producenckim rozpoznawalnym również poza granicami kraju. Zadebiutowali w 2003 roku dla brytyjskiej oficyny Hospital, a w 2006 zagrali na 10-leciu jej istnienia w londyńskim klubie Heaven. Od debiutu na kompilacji Weapons Of Mass Creation numerem „Why Don’t You” nieprzerwanie tworzą nowe brzmienia, a ich twórczość wielokrotnie gościła na falach BBC Radio oraz w miksach takich artystów jak, LTJ Bukem, High Contrast, London Elektricity, czy Artificial Intelligence. K-Size natomiast, zafascynowany technicznymi aspektami gry na gramofonach, urozmaica występy trójki scratchem oraz innymi turntablistycznymi trikami.
Łącząc doświadczenie producenckie z pokazem turntablistycznym, formacja serwuje muzykę na trzech talerzach gramofonów z wykorzystaniem dodatkowych mikserów i sprzętu CD, tworząc tym samym i przerabiając swoje autorskie utwory. Taką formułę występów opracowali poszukując nowej drogi do wykorzystania technologicznych możliwości, aby dać ujście swoim umiejętnościom didżejsko-producenckim i zaprzeczyć mitowi, według którego, didżej to współczesne wcielenie szafy grającej.
MC Bruno jest znany m.in. ze wspólnych występów z The Qemists
Źródło: Audioriver.pl
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →