Neil Landstrumm

Neil Landstrumm
Dubstep Experimental Grime Techno
Kraj:
Szkocja
Miasto:
Edynburg
Wytwórnie:

Neil Landstrumm jest już weteranem na elektronicznej scenie muzycznej. Jego pierwszy album „Brown My August” pojawił się w 1995 roku na znanej londyńskiej wytwórni Peacefrog Records. Następnie przyszła pora na berliński Tresor Records, dla którego Landstrumm wydał aż cztery albumy: „Understanding Disinformation” (1996), „Bedrooms and Cities” (1997), „Pro Audio” (1998) oraz „She Took a Bullet Meant For Me” (2001). Landstrumm ma także na swoim koncie niezliczoną ilość singli, które ukazywały się na takich wytwórniach jak: Mosquito, Neue Heimat, Tresor, Peacefrog Records, Feinwerk czy Scandinavia Records.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Neil Landstrumm jest artystą, który zawsze wydaje się być na czele jeśli chodzi o eksperymentalne brzmienia. Wypracował on swój własny, charakterystyczny styl – dynamiczna mieszanka UK Techno z nowoczesnym Dubstepem. Grał już chyba w każdym zakątku świata, prezentując pełne energii live act’y. Przez długi czas Landstrumm żył i tworzył w Nowym Jorku, jednak na stałe postanowił osiąść w Szkocji, a dokładniej w Edynburgu, skąd pochodzi i gdzie prowadzi własną wytwórnię Scandinavia.

 

Po ogromnym sukcesie albumu „Restaurant Of Assasins”, który ukazał się w 2007 roku nakładem wytwórni Planet Mu, Neil Landstrumm wydał kolejną płytę długogrającą – „Lord for £39”, dostępną w sprzedaży od 1 grudnia 2008 roku. Album powstał przy współpracy z wieloma znakomitymi producentami muzyki grime, dubstep, garage, takimi jak Si Begg, Rustie, Ebola, Tobias Schmidt, Carlton Killwatt oraz Profisee.

DJ Chart | Neil Landstrumm | 12.2008

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Neil Landstrumm 20 To Get Home Feat. Si Begg
2 Zomby Euphoria Werk Discs
3 Harmonic 313 Dirtybox
4 Starkey Gutter Music
5 Rustie Pendulum Stuff Records
6 Ghislain Poirier Cold As Hell Feat. Beans Chocolate Industries
7 Joker & Jakes 3Klane HENCH
8 Cybersonik Technarchy Plus 8 Records
9 Random XS Give Your Body DJAX-up-beats
10 Daniel Bell Loosing Control (Remastered) Accelerate
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →