Mauro Picotto

Mauro Picotto
Electrohouse Progressive House Techno Trance
Kraj:
Włochy
Wytwórnie:

Znany włoski DJ Mauro Picotto, który zdobył rozgłos dzięki hitom: „Komodo”, „Iguana” czy „Pulsar”, jest także jednym z najlepszych światowych producentów muzycznych. Współpracował on, między innymi, z Mario Piu, przy takich utworach jak: „Spectra”, „Imperiale” czy „Arabian Pleasure”, oraz z twórcą muzycznych nocy Meganite odbywających się niemal na każdym kontynencie (Ameryka, Europa, Azja) i gromadzących setki tysięcy klubowiczów.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mauro Picotto urodził się w miasteczku niedaleko Turynu, a muzyczną pasję miał we krwi od zawsze. Jego kariera rozpoczęła się, gdy po wygranej w telewizyjnym konkursie talentów jego drogi skrzyżowały się z Danielem Devoli, który promował wówczas singiel „Ride On Time”. Od tego momentu Picotto postanowił w stu procentach poświęcić się muzyce. Jego debiutancki singiel „We Gonna Get” szybko zdobył serca europejskiej publiki i do dziś wywołuje euforię wśród klubowiczów z całego świata!

 

Ogromna muzyczna pasja oraz regularne eksperymenty z dźwiękami wkrótce sprawiły, że nazwisko Mauro Picotto zaczęło wzbudzać wielkie poruszenie w każdej części globu, o czym świadczy również niebywałe zainteresowanie uczestników Love Parade 2000.

 

Obecnie jest on także szefem znanej wytwórni płytowej BXR, która w 2000 roku otrzymała prestiżową nagrodę podczas gali German Dance Awards, w kategorii najlepszej niezależnej wytwórni płytowej. Sam Mauro był wówczas nominowany w 5 kategoriach, i otrzymał nagrodę w kategorii Best Radio Hit. Ponadto, jest on również zwycięzcą 2FM Irish Dance Music Awards w kategorii Best International DJ oraz M8 DJ Awards 2006 w kategorii Best DJ Techno.

 

Debiutancki krążek Picotto, pod nazwą „The Album” ukazał się w 2001 roku. W kolejnych latach pracował on przy remix’ach hitów najlepszych światowych artystów, takich jak: Freddie Mercury, U2, Pet Shop Boys czy Jimmy Somerville, a także zmienił styl, kierując się bardziej w kierunku techno.

 

W 2004 roku zainicjował na Ibizie event Meganite, który stał się wkrótce jednym z największych światowych wydarzeń muzycznych. Dwa lata później Picotto wydał swój kolejny album, pod nazwą „Superclub”.

DJ Chart | Mauro Picotto | 10.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Mauro Picotto TwentyEleven Remixes Part 2 Alchemy
2 Max Cooper Miocene Herzblut Recordings
3 Antonio Piacquadio Hold Up Immotion
4 Davide Benedetti Through The Years Cadenza
5 Santos Primitive Cannible (Emmanuel remix) Monique Musique
6 Marcel Fengler Thwack (Planetary Assault Systems remix) Mote-Evolver
7 Rino Cerrone Solution Unrilis
8 Puresque Spinnenwabe Tresor
9 ROD Mori Two Balans
10 Mauro Picotto & Riccardo Ferri Asteroids Drumcode
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →