Marta Torebko

Marta Torebko
Dubstep Instrumental Pop / Rock Reggae / Dub
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań

Urodziła się w Olsztynie (woj. Warmińsko Mazurskie, Polska). Swoją przygodę muzyczną rozpoczęła już jako dziecko. Zanim rozpoczęła edukację śpiewała w chórze dziecięcym o nazwie „Piccolino”, który zdobywał mnóstwo nagród na festiwalach odbywających się w całym kraju. Kilka dzieci z chóru m.in. również Marta zostało wybranych do nagrania piosenki „Rotary” zespołu Lelum Polelum. Jako 6 letnie dziecko mogła pierwszy raz poczuć jak nagrywa się w profesjonalnym studio Radia Olsztyn.

Kiedy rodzice zakupili pierwsze pianino dla starszej siostry również zapragnęła grać na tym wspaniałym instrumencie. W wieku 6 lat dostała się do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, gdzie po sześciu latach ukończyła I stopień w klasie fortepianu. Równocześnie uczęszczała na zajęcia Amatorskiego Teatru Tańca „Trans” gdzie grała na fortepianie, śpiewała i tańczyła. Liczne występy sprawiły, że scena stała się jej drugim domem. II stopień szkoły muzycznej ukończyła w klasie fagotu u prof. Romana Kuźniaka.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Swój talent muzyczny wykorzystywała w parafialnych grupach muzycznych, gdzie śpiewała i grała na gitarze. Występowała na koncertach charytatywnych śpiewając, grając na fortepianie i fagocie utwory poezji śpiewanej. Miała możliwość poznania i wspólnego muzykowania z ludźmi z całej Polski. W szkole średniej poproszono ją o muzyczne przewodnictwo nad chórem szkolnym, gdzie miała okazję sprawdzić się w roli dyrygentki.

Tak bardzo pokochała muzykę, iż postanowiła zagłębić jej tajniki jeszcze bardziej. Rozpoczęła 3 specjalności: dyrygenturę chóralną, edukację muzyczną i prowadzenie zespołów muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończyła w 2010 roku w klasie prof. Leona Zaborowskiego, zyskując tytuł magistra sztuki. Podczas studiów śpiewała w chórze Wydziałowym, w Capelli muzyki cerkiewnej „Cappella Musicae Antiquae Orientalis”, grała na flecie tenorowym w zespole „Flautando”, który dawał liczne koncerty oraz brał udział w międzynarodowym projekcie Orffa. Uczęszczała na praktyki i obserwowała znanych dyrygentów. Wspólnie z chórami występowała we Włoszech, Niemczech, w Holandii, w Rosji , na Ukrainie, dzięki czemu mogła lepiej poznać kulturę muzyczną innych państw. Na czwartym roku muzycznej edukacji została wybrana spośród rzeszy studentów do Senatu Akademii Muzycznej, gdzie około dwóch lat reprezentowała swój Wydział na ważnych zebraniach Akademii Muzycznej.

Aby rozwijać swoje muzyczne umiejętności taneczne postanowiła również zdawać na podyplomowe studia Gimnastyki Tanecznej i Fitnessu na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, które ukończyła w 2012 roku. Z wykształcenia jest również pedagogiem, zajmuje się nauczaniem muzyki, tańca, prowadzi zajęcia z rytmiki, uczy gry na pianinie, a także prowadzi zajęcia z emisji głosu. Jest również instruktorką fitnessu. Prowadzi warsztaty wokalno – tanecze dla dzieci i młodzieży. Miała również okazje wielokrotnie zasiadać w jury na festiwalach, konkursach młodych talentów w różnych miastach Polski, a także być przewodniczącą tychże konkursów. Podczas studiów muzycznych odkryła w sobie talent do pisania muzyki, zaczęła pisać teksty, muzykę i aranżować co sprawiało jej niezwykłą radość.

Obecnie oprócz śpiewu i gry na fortepianie zajmuję się także komponowaniem. Muzyka to całe jej życie, słyszy ją wszędzie i uważa, że z każdej rzeczy można ją wydobyć i piosenkę napisać w każdej chwili i o czymkolwiek.
Sama o sobie mówi:

„Jestem muzyką, której słodkie tony
podarowują wzburzonemu sercu ukojenie,
czy to gniewem szlachetnym, czy miłością,
rozpromieniam chłodne umysły”

Utwory Marta Torebko

I’m waiting …

08/07/2015

music written by Marta Torebko

music, piano – M.Torebko
instrumentation, recording – S.Stieler , stielerstudios.com

Buy on iTunes -> https://itunes.apple.com/pl/album/feel/id688082284Imprezy blisko Ciebie w Tango App →