Marcel Heese

Marcel Heese
Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:
Marcel Heese urodził się w 1983 i dorastał w niewielkim miasteczku w okolicach Berlina. Muzyką techno zainteresował się dość późno, bo dopiero w 2000 roku kiedy usłyszał sety z Loveparade. Pierwszy kontakt z „prawdziwym” techno zawdzięcza Cisco Ferreirze aka The Advent, którego energiczny set zainspirował go do kupna pierwszych płyt. Sześć miesięcy później, dzięki występowi Surgeona w dniu 12 urodzin Tresora, zaczął coraz bardziej interesować się muzyką z Birmingham.
W 2003 roku kupił swoje pierwsze gramofony. Początkowo jego kolekcja płyt składała się wyłącznie z cięższych odmian techno, jednakże szybko odkrył wiele innych nurtów takich jak Detroit, Chicago, acid house, IDM, dub techno, ambient, noise, industrial, breakcore and dubstep. Przez dłuższy czas jego stale powiększająca się kolekcja płyt służyła mu jedynie do słuchania w domu.
W 2006 wpadł na pomysł, aby wykorzystać ją w nieco inny sposób, prezentując szerszej publice. Po paru miesiącach treningu zaczął grywać już w takich klubach jak: Tresor, Subversiv, Kiki Blofeld, Ruderclub (Berlin). W kwietniu 2008 roku dołączył do ekipy Tresor Headquarters zostając rezydentem tego legendarnego klubu. 

DJ Chart | Marcel Heese | 08.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 V.A. So Click Heels Downwards
2 Shed The Killer 50 Weapons
3 Abdulla Rashim Weldiya E.P. Prologue
4 Walker & Kennedy 3 Stacked Layers, From Macro To Meta Inner Surface
5 The Fear Ratio Skana Blueprint Records
6 Rrose x Bob Ostertag The Surgeon General EAUX
7 Sanys Forward Thinking Logic EP Downfall Theory
8 Joseph McGeechan Failed by the Conformists Prosthetic Pressings
9 MPIA3 AVN #004 Avian
10 Planetary Assault Systems Function 4 (Shifted Remix) Mote-Evolver
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →