Marbert Rocel

Marbert Rocel
Electronic House Nu Jazz
Kraj:
Niemcy
Wytwórnie:
Marbert Rocel otwierają rożne muzyczne drzwi i świetnie potrafią budować napięcie. Przez cały czas bawią się konwencjami, a w tym odważnym podejściu znajdują umiar. Niemieckie trio ciągle eksperymentuje i zaskakuje. Na ich ostatnim albumie „Catch a bird” jest na poważnie i imprezowo, z przymrużeniem oka i o miłości…
Mabert Rocel świetnie wpisują się w to co kiedyś zwykło określać się muzyką elektroniczną. Ich nagrania nie ustępują miejsca takim klasykom tego gatunku jak Morcheeba, Zero 7 czy Flunk. Oscylują wokół electro, nu-jazzu i stonowanych songwriterskich klimatów. Aranżacyjnie jednak mocno zakorzenieni są w stylistyce klubowego grania i bez problemu zaspokoją Wasz głód niskich tonów.
Grupa postawiła na brzmieniowy pluralizm wyzbywając się jednocześnie pseudo muzycznych trików. Łączą sprawdzone producenckie motywy z bogatym instrumentarium. Na szczęście to nie kolejny skład, który na każdym kroku chce pokazać, że na instrumentach grać umie i co chwila to udowadnia. W efekcie ich muzyka brzmi przejrzyście i nie mamy wrażenia natłoku muzycznych informacji. Do tego wciągające nas w grę świetne teksty i gotowe.
źródło: materiały organizatora In/Out
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →