Luke Hess

Luke Hess
Electronic Experimental Techno
Kraj:
USA
Wytwórnie:

Urodzony w 1980 Luke Hess wychowywał się w okolicach Detroit. Luke prędko docenił urok muzyki elektronicznej i świata tamtejszego undergroundu. Ścisłe wykształcenie, które odebrał, wpłynęło na jego optykę także na płaszczyźnie muzyki tanecznej – Hess prezentuje naukowe nieomal podejście do częstotliwości, brzmienia i akustyki dźwięku, co pozwala mu na budowaćnie zupełnie wyjątkowych muzycznych przestworzy. Jego muzyką szybko zainteresował się Omar S, którego wytwórnia FXHE wydała dwie EP-ki Hessa.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego debiutancki album ukazał się nakładem duńskiej wytwórni Echocord w maju 2009. Podczas swojej ośmioletniej kariery DJ’skiej Luke zdążył wsławić się jako perfekcjonista – zarówno za deckami jak i podczas granych na żywo setów układa tracki w bardzo przemyślane, lecz zarazem  hipnotyczne opowieści. Luke Hess występował m.in. w  klubach Culture Box, Panorama Bar, Fabric, Unit, oraz podczas Detroit Electronic Music Festival.

 

W 2010 roku luke planuje uruchomić własną wytwórnię płytową Deep Labs; we współpracy z Brianem Kagem, pod szyldem Reference, przygotowuje EP-kę, która ukaże się nakładem wytwórni Planet-e, należącej do Carla Craiga.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →