Lucca

2 884
Lucca
Tech House Techno
Kraj:
Czechy

DJ Lucca rozpoczęła swoją przygodę jako DJ’ka w 1999 roku, lecz scena klubowa interesowała ją odkąd ukończyła 16 lat. Wtedy to odwiedziła Londyn i poczuła na własnej skórze potęgę głęboko tam zakorzenionej muzyki klubowej. Swoją karierę zaczęła od pracy dla agencji Boby Center w Brno, gdzie w połowie lat 90-tych odbyły się pierwsze czeskie eventy muzyczne z udziałem Paul’a Van Dyk’a i Nick’a Warren’a . Rok 2000 przyniósł jej współpracę z Mersey Agency, co zaowocowało udziałem na festiwalach Metronome i Hardhouse oraz prestiżowej imprezie Supersonic Garage. W tym samym roku Lucca pojawiła się na Red Bull Music Academy w Dublinie oraz na wielu innych imprezach. Jej talent został szybko doceniony. W 2002 roku została okrzyknięta przez magazyn „Bassline” muzycznym odkryciem roku, natomiast w 2003r. „Czech Dance Music Awards” przyznało jej tytuł najpopularniejszego czeskiego DJ’a. W tym samym roku niemiecki magazyn „Groove” umieścił DJ Luccę w pierwszej dziesiątce swego rankingu o muzycznych odkryciach roku.

 

Przez wielu uznawana jest za bardzo utalentowaną DJ’kę, która potrafi zabrać słuchacza w niezwykłą podróż muzyczną. Zawsze stara się o jak najlepszą jakość serwowanych przez siebie setów, które tworzą pewnego rodzaju opowieść – wszystko jest poukładane oraz ma swoje rozpoczęcie i zakończenie. W 2002 roku Lucca będąc w Hiszpanii poznała znakomitych DJ’ów takich jak: Marco Carola i Gaetano Parisio. W tym czasie zamieniła nieco swoje upodobania muzyczne – przeszła z tech house’u na nieco mocniejszy ital-tech house. Artystka jest szczególnie zainteresowana dziełami takich włoskich producentów jak: Danilo Vigorito, Markantonio, Rino Cerrone, Gaetano Parisio, Marco Carola. Do jej ulubieńców należą także: Valentino Kanzyani i Umek ze Słoweni oraz brazylijczyk Renato Cohen. W 2002 roku Lucca zaczęła budować swoje własne studio i rok później wypuściła swój debiutancki kawałek Mirage 01. Późniejsze, a zarazem mocniejsze utwory: Moon i Fastlife zostały wydane przez niemiecki label – Definition. Mirage 01 stał się niewątpliwie hitem, który w 2004 roku zremixował Umek.

 

We wrześniu 2004 roku DJ Lucca postanowiła założyć swój własny label Acapulco. W pierwszym wydawnictwie na stronie A umieściła utwór Freedom, a na stronie B Mirage 01 (Umek remix). Od 2003 roku stała się częścią CLR Booking Chrisa Liebinga.

DJ Chart | Lucca | 08.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Lucca Duo (Original Mix) Deeperfect Records
2 Mauro Picotto, Riccardo Ferri Clash (Tomy DeClerque Remix) Alchemy (Italy)
3 Mark Reeve Discord (Original Mix) Intec Digital
4 Lucca Trio (Original Mix) Deeperfect Records
5 Tube & Berger Imprint Of Pleasure (Original Mix) Suara
6 Ferhat Albayrak Tears Of Tender (Original Mix) Intec Digital
7 Hobo Incise (Original Mix) Minus
8 Dosem Atica (Original Mix) Halocyan
9 Mathias Bradler Cuba Room 3403 (Original Mix) Sound Of Acapulco
10 Loco Dice Detox (Original Mix) Desolat Music

Imprezy na których grałem

Open Space Festival Bydlin

Open Space Festival

Sb, 02 sierpnia 2014
godz: 18:00

Brak zdjęcia Katowice

Soundtropolis 2011

Sb, 13 sierpnia 2011
godz: 12:00

Brak zdjęcia Sosnowiec

Sound Definition

Sb, 23 stycznia 2010
godz: 20:00

Brak zdjęcia Rzeszów

One Life Festival

Sb, 14 listopada 2009
godz: 21:00