Lucca

Lucca
Tech House Techno
Kraj:
Czechy

DJ Lucca rozpoczęła swoją przygodę jako DJ’ka w 1999 roku, lecz scena klubowa interesowała ją odkąd ukończyła 16 lat. Wtedy to odwiedziła Londyn i poczuła na własnej skórze potęgę głęboko tam zakorzenionej muzyki klubowej. Swoją karierę zaczęła od pracy dla agencji Boby Center w Brno, gdzie w połowie lat 90-tych odbyły się pierwsze czeskie eventy muzyczne z udziałem Paul’a Van Dyk’a i Nick’a Warren’a . Rok 2000 przyniósł jej współpracę z Mersey Agency, co zaowocowało udziałem na festiwalach Metronome i Hardhouse oraz prestiżowej imprezie Supersonic Garage. W tym samym roku Lucca pojawiła się na Red Bull Music Academy w Dublinie oraz na wielu innych imprezach. Jej talent został szybko doceniony. W 2002 roku została okrzyknięta przez magazyn „Bassline” muzycznym odkryciem roku, natomiast w 2003r. „Czech Dance Music Awards” przyznało jej tytuł najpopularniejszego czeskiego DJ’a. W tym samym roku niemiecki magazyn „Groove” umieścił DJ Luccę w pierwszej dziesiątce swego rankingu o muzycznych odkryciach roku.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przez wielu uznawana jest za bardzo utalentowaną DJ’kę, która potrafi zabrać słuchacza w niezwykłą podróż muzyczną. Zawsze stara się o jak najlepszą jakość serwowanych przez siebie setów, które tworzą pewnego rodzaju opowieść – wszystko jest poukładane oraz ma swoje rozpoczęcie i zakończenie. W 2002 roku Lucca będąc w Hiszpanii poznała znakomitych DJ’ów takich jak: Marco Carola i Gaetano Parisio. W tym czasie zamieniła nieco swoje upodobania muzyczne – przeszła z tech house’u na nieco mocniejszy ital-tech house. Artystka jest szczególnie zainteresowana dziełami takich włoskich producentów jak: Danilo Vigorito, Markantonio, Rino Cerrone, Gaetano Parisio, Marco Carola. Do jej ulubieńców należą także: Valentino Kanzyani i Umek ze Słoweni oraz brazylijczyk Renato Cohen. W 2002 roku Lucca zaczęła budować swoje własne studio i rok później wypuściła swój debiutancki kawałek Mirage 01. Późniejsze, a zarazem mocniejsze utwory: Moon i Fastlife zostały wydane przez niemiecki label – Definition. Mirage 01 stał się niewątpliwie hitem, który w 2004 roku zremixował Umek.

 

We wrześniu 2004 roku DJ Lucca postanowiła założyć swój własny label Acapulco. W pierwszym wydawnictwie na stronie A umieściła utwór Freedom, a na stronie B Mirage 01 (Umek remix). Od 2003 roku stała się częścią CLR Booking Chrisa Liebinga.

DJ Chart | Lucca | 08.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Lucca Duo (Original Mix) Deeperfect Records
2 Mauro Picotto, Riccardo Ferri Clash (Tomy DeClerque Remix) Alchemy (Italy)
3 Mark Reeve Discord (Original Mix) Intec Digital
4 Lucca Trio (Original Mix) Deeperfect Records
5 Tube & Berger Imprint Of Pleasure (Original Mix) Suara
6 Ferhat Albayrak Tears Of Tender (Original Mix) Intec Digital
7 Hobo Incise (Original Mix) Minus
8 Dosem Atica (Original Mix) Halocyan
9 Mathias Bradler Cuba Room 3403 (Original Mix) Sound Of Acapulco
10 Loco Dice Detox (Original Mix) Desolat Music
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →