Luca Bacchetti

3 562
Luca Bacchetti
House Minimal Tech House Techno

Artysta jest z pewnością jednym z najbardziej znanych włoskich dj’i na świecie. Wyjątkowo płodny producent, szanowany zarówno przez scenę techno jak i house. Pochodzi z Toskanii. Ostatnimi czasy stworzył swoje studio nagrań w Barcelonie. Zakres jego inspiracji muzycznych sięga bardzo daleko. Obejmuje takie wpływy jak Hip-Hop, Drum & Bass oraz Jazz. W 2010r. wraz ze swoim długoletnim przyjacielem Davidem Squillace dj’em i producentem zakłada wytwórnie HIDEOUT.

 

Produkując dla HIDEOUT Luca nie pozwala sobie na ograniczenia do takich stylów jak techno, minimal czy house. Jego znakiem towarowym jest seksowna, wysokiej jakości muzyka taneczna, w której inne tła i wizje spotykają się by stworzyć coś totalnie nowego. To co odróżnia Lucę od masy pozostałych producentów to utożsamianie się z muzyką jaką tworzy. Jego twórczość oraz muzyczna biografia są bardzo imponujące.

 

Produkował dla wszystkich liczących się labeli: Wagon Repair, Ovum Recordings, Tenax Recordings, Supernature, SCI+TEC, Safari Eletronique i wielu innych. Dzięki utworom wysoko plasującym się na listach Beatport ,Luca zdobył szerokie grono słuchaczy. Bardzo łatwo pojąć dlaczego: łącząc minimal z unikatowymi perkusyjnymi brzmieniami techno i hipnotyzującymi housowymi liniami basu Luca zdobył reputację człowieka dostarczającego materiał najwyższej jakości, który dosłownie rozrywa na strzępy parkiet klubowego świata. Status ten przyznano mu w 2008r., kiedy to zdobył tytuł „Best Artist” na stronach Beatport. Jego remixy dla Dannego Tenaglii, Paula Ritcha, Alexa Neri, Satoshiego Tomiie, Bini & Martini potwierdziły ten status i nadały mu tytuł jednego z najlepszych „remixerow” umieszczając go w czołówce najlepszych dj/producentów Włoch i nie tylko.

 

Jego współpraca z kanadyjską ekipą Wagon Repair, zapoczątkowała serię niezwykle udanych epek np.: „Nights Over Kwazulu” z Afrykańskimi motywami, która pokazała bardziej muzykalne oblicze produkcji. Tworząc dla Tenax Recordings, Wagon Repair , a ostatnio dla Ovum Recordings oraz jego własnej wytwórni Luca wzbogacał swoje umiejętności produkcyjne co zaowocowało powstaniem bardzo indywidualnego stylu, w którym jego możliwości oraz poszukiwania w procesie produkcyjnym łączą się razem z absolutna techniką podczas jego występów na żywo.

 

Jego sety są emocjonalnymi podróżami przez muzykę house i techno z charakterystycznym groove’m i rytmiczną teksturą. Wszystkie motywy łączy z wielką zmysłowością przez co jego muzyka staję się nieodpartą pokusą do zabawy. Jego wyjątkowym występom zawdzięcza swoje podróże po pięciu kontynentach gdzie grywał w najlepszych klubach i na najlepszych festiwalach (Berlin, New York, Sydney, Ibiza, Tokio).

DJ Chart | Luca Bacchetti | 08.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Baikal Why Don't Ya? (Original) Maeve
2 Studnitzky Evora (Charles Webster Dub) Sonar Kollektiv
3 H Foundation, David Durango Surface (Original Mix) Supplement Facts
4 Patrick Chardronnet All I Got (Original Mix) Connaisseur
5 Riva Starr, Carmen Consoli No Man's Land (Luca Bacchetti Dub Remix) Snatch!
6 Michael Mayer Roses (Terranova Mix) Kompakt
7 Dinky Blind (Prins Thomas Dub) Visionquest
8 Eduardo De La Calle Pink Water (Original Mix) Cadenza
9 Luca Bacchetti, Guti Loneliness (Original Mix) Endless
10 Ry, Frank Wiedemann, Howling Shortline (Frank Wiedemann Remix) Innervisions

Imprezy na których grałem

Electrocity 2011 Lubiąż

Electrocity 2011

Nd, 14 sierpnia 2011
godz: 20:00

Brak zdjęcia Lubiąż

Electrocity 2010

Sb, 14 sierpnia 2010
godz: 19:00