Luca Bacchetti

Luca Bacchetti
House Minimal Tech House Techno

Artysta jest z pewnością jednym z najbardziej znanych włoskich dj’i na świecie. Wyjątkowo płodny producent, szanowany zarówno przez scenę techno jak i house. Pochodzi z Toskanii. Ostatnimi czasy stworzył swoje studio nagrań w Barcelonie. Zakres jego inspiracji muzycznych sięga bardzo daleko. Obejmuje takie wpływy jak Hip-Hop, Drum & Bass oraz Jazz. W 2010r. wraz ze swoim długoletnim przyjacielem Davidem Squillace dj’em i producentem zakłada wytwórnie HIDEOUT.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Produkując dla HIDEOUT Luca nie pozwala sobie na ograniczenia do takich stylów jak techno, minimal czy house. Jego znakiem towarowym jest seksowna, wysokiej jakości muzyka taneczna, w której inne tła i wizje spotykają się by stworzyć coś totalnie nowego. To co odróżnia Lucę od masy pozostałych producentów to utożsamianie się z muzyką jaką tworzy. Jego twórczość oraz muzyczna biografia są bardzo imponujące.

 

Produkował dla wszystkich liczących się labeli: Wagon Repair, Ovum Recordings, Tenax Recordings, Supernature, SCI+TEC, Safari Eletronique i wielu innych. Dzięki utworom wysoko plasującym się na listach Beatport ,Luca zdobył szerokie grono słuchaczy. Bardzo łatwo pojąć dlaczego: łącząc minimal z unikatowymi perkusyjnymi brzmieniami techno i hipnotyzującymi housowymi liniami basu Luca zdobył reputację człowieka dostarczającego materiał najwyższej jakości, który dosłownie rozrywa na strzępy parkiet klubowego świata. Status ten przyznano mu w 2008r., kiedy to zdobył tytuł „Best Artist” na stronach Beatport. Jego remixy dla Dannego Tenaglii, Paula Ritcha, Alexa Neri, Satoshiego Tomiie, Bini & Martini potwierdziły ten status i nadały mu tytuł jednego z najlepszych „remixerow” umieszczając go w czołówce najlepszych dj/producentów Włoch i nie tylko.

 

Jego współpraca z kanadyjską ekipą Wagon Repair, zapoczątkowała serię niezwykle udanych epek np.: „Nights Over Kwazulu” z Afrykańskimi motywami, która pokazała bardziej muzykalne oblicze produkcji. Tworząc dla Tenax Recordings, Wagon Repair , a ostatnio dla Ovum Recordings oraz jego własnej wytwórni Luca wzbogacał swoje umiejętności produkcyjne co zaowocowało powstaniem bardzo indywidualnego stylu, w którym jego możliwości oraz poszukiwania w procesie produkcyjnym łączą się razem z absolutna techniką podczas jego występów na żywo.

 

Jego sety są emocjonalnymi podróżami przez muzykę house i techno z charakterystycznym groove’m i rytmiczną teksturą. Wszystkie motywy łączy z wielką zmysłowością przez co jego muzyka staję się nieodpartą pokusą do zabawy. Jego wyjątkowym występom zawdzięcza swoje podróże po pięciu kontynentach gdzie grywał w najlepszych klubach i na najlepszych festiwalach (Berlin, New York, Sydney, Ibiza, Tokio).

DJ Chart | Luca Bacchetti | 08.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Baikal Why Don't Ya? (Original) Maeve
2 Studnitzky Evora (Charles Webster Dub) Sonar Kollektiv
3 H Foundation, David Durango Surface (Original Mix) Supplement Facts
4 Patrick Chardronnet All I Got (Original Mix) Connaisseur
5 Riva Starr, Carmen Consoli No Man's Land (Luca Bacchetti Dub Remix) Snatch!
6 Michael Mayer Roses (Terranova Mix) Kompakt
7 Dinky Blind (Prins Thomas Dub) Visionquest
8 Eduardo De La Calle Pink Water (Original Mix) Cadenza
9 Luca Bacchetti, Guti Loneliness (Original Mix) Endless
10 Ry, Frank Wiedemann, Howling Shortline (Frank Wiedemann Remix) Innervisions
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →