Lowtec

Lowtec
Deep house Electronic Experimental House
Kraj:
Niemcy

Podejscie do muzyki w wykonaniu Jensa Kuhn’s aka Lowtec można opisać jednym krótkim zdaniem – „less is more”- czyli „mniej znaczy więcej” (paradoksalnie). Jego dyskografia jest dość skromna jak na 13 lat obecności na scenie – jedni uważaliby to za objaw lenistwa, inni za oznakę wysokiego poziomu krytycyzmu i selektywnego podejścia do muzyki – i zapewne w obu twierdzeniach jest trochę prawdy.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pewne jest jedno – produkcje Lowteca to najwyższy poziom europejskiego deep-techno/house, organicznego dubu i subtelnej melodyki, zawsze z nutką eksperymentu. Source Recordings David Moufganga aka Move D, Playhouse, Smallville – labele, które Lowtec wybiera jako platformy muzycznego przekazu, – uwidaczniają jego strategię producenką – Jens będąc muzycznie osadzony w klasyce, dość eklektyczny, próbuje rownież swoich sił na polu awangardy i eksperymentu. Jego muzyka jest surowa i wytrawna, a zarazem bardzo melodyjna i ciepła w tonie.

 

W 2006 Lowtec otwiera oficynę Workshop, zapraszając do współpracy podobnie myślacych muzykow takich jak Even Tuell, Kassem Mosse czy wspomniany wcześniej David Moufgang aka Move D. Dopracowana grafika Workshop (ręcznie stemplowane winyle) i dystrybuowanie labela przez berliński Hardwax budują niewatpliwie jego styl i markę. Oczywiście najważniejsze w Workshop jest deepowe, analogowe brzmienie..

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →