Louie Austen

3 508
Louie Austen
Disco Downtempo Electronic
Rok urodzenia:
1947
Kraj:
Austria
Miasto:
Wiedeń

Louie Austen dystyngowany 60 letni pan w białym smokingu, swoim głosem sprawił, że serca miłośników muzyki klubowej zaczęły bić na nowo szybciej.

Po studiach śpiewu klasycznego, na początku lat 70 Louie wyjeżdża do USA i współpracuje tam z wieloma znakomitymi grupami, między innymi: Harlem Blues and Jazz Band. W latach 80 Louie wraca do Wiednia i po kilku latach występów w hotelach sieci Hilton i Mariott, zostaje zaproszony do współpracy przez cenionych już wówczas producentów sceny tanecznej, którymi byli: Mario Neugebauer i Patrick Pulsinger z wytwórni płytowej Cheap Records.

Dzięki współpracy tych trzech panów powstała nowa niepowtarzalna jakość, fuzja starego z nowym; klasyczny wokal a’la Frank Sinatra razem z wiedeńską elektroniką,połączył ze sobą dwa pokolenia i zjednał ich we wspólnej zabawie na parkietach całego niemal świata.

Louie Austen, objechał ze swoim show w ciagu ostatnich dwóch lat prawie wszystkie kontynenty i odkrył nowy świat dla siebie. Po tych ogromnych trasach po USA,Europie(także w Polsce), Azji i Australii nasz „Entertainer” wszedł ponownie do studia, by z Patrickeim Pulsingerem i Mario Neugebauerem z wiedeńskiego Cheap Records nagrać nowy album. „Easy Love” to trzeci pełny album 60-letniego obecnie Austena (po „Consequences”-1999 i „Only Tonight”-2001).

Przypomnijmy, że w latach 70-tych uzyskał klasyczne wykształcenie muzyczne na wiedeńskim konserwatorium. Tym bardziej fascynujące jest, z jaką łatwością i autentycznością klasyczny artysta Louie Austen przystał na dźwiękowe eksperymenty załogi z Cheap Rec. i jak powstała z tego nowa całość, na którą składają się jazz, big band, easy listening, brzmienie disco lat 80-tych, dub, dance, hiphop i house…

Podczas swoich występów na scenach najróżniejszych klubów, dał się zainspirować róznym rodzajom muzyki elektronicznej, rozszerzał przez to repertuar muzyczny i łączył nowopoznane gatunki ze swoim stylem. Kompozycje sprzed lat zostały na nowo zaaranżowane przez Patricka Pulsingera i nagrane z renomowanymi muzykami jazzowymi.

„Easy Love” to ukłon dla generacji, która umożliwiła Louiemu ponowny start. Louie Austen is easy to love! Enjoy!

Imprezy na których grałem

Brak zdjęcia Poznań

Peroni First Class #1

Pt, 04 grudnia 2009
godz: 21:00

Louie Austen Poznań

Louie Austen

Sb, 29 kwietnia 2006
godz: 0:00