Louie Austen

Louie Austen
Disco Downtempo Electronic
Rok urodzenia:
1947
Kraj:
Austria
Miasto:
Wiedeń

Louie Austen dystyngowany 60 letni pan w białym smokingu, swoim głosem sprawił, że serca miłośników muzyki klubowej zaczęły bić na nowo szybciej.

Po studiach śpiewu klasycznego, na początku lat 70 Louie wyjeżdża do USA i współpracuje tam z wieloma znakomitymi grupami, między innymi: Harlem Blues and Jazz Band. W latach 80 Louie wraca do Wiednia i po kilku latach występów w hotelach sieci Hilton i Mariott, zostaje zaproszony do współpracy przez cenionych już wówczas producentów sceny tanecznej, którymi byli: Mario Neugebauer i Patrick Pulsinger z wytwórni płytowej Cheap Records.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dzięki współpracy tych trzech panów powstała nowa niepowtarzalna jakość, fuzja starego z nowym; klasyczny wokal a’la Frank Sinatra razem z wiedeńską elektroniką,połączył ze sobą dwa pokolenia i zjednał ich we wspólnej zabawie na parkietach całego niemal świata.

Louie Austen, objechał ze swoim show w ciagu ostatnich dwóch lat prawie wszystkie kontynenty i odkrył nowy świat dla siebie. Po tych ogromnych trasach po USA,Europie(także w Polsce), Azji i Australii nasz „Entertainer” wszedł ponownie do studia, by z Patrickeim Pulsingerem i Mario Neugebauerem z wiedeńskiego Cheap Records nagrać nowy album. „Easy Love” to trzeci pełny album 60-letniego obecnie Austena (po „Consequences”-1999 i „Only Tonight”-2001).

Przypomnijmy, że w latach 70-tych uzyskał klasyczne wykształcenie muzyczne na wiedeńskim konserwatorium. Tym bardziej fascynujące jest, z jaką łatwością i autentycznością klasyczny artysta Louie Austen przystał na dźwiękowe eksperymenty załogi z Cheap Rec. i jak powstała z tego nowa całość, na którą składają się jazz, big band, easy listening, brzmienie disco lat 80-tych, dub, dance, hiphop i house…

Podczas swoich występów na scenach najróżniejszych klubów, dał się zainspirować róznym rodzajom muzyki elektronicznej, rozszerzał przez to repertuar muzyczny i łączył nowopoznane gatunki ze swoim stylem. Kompozycje sprzed lat zostały na nowo zaaranżowane przez Patricka Pulsingera i nagrane z renomowanymi muzykami jazzowymi.

„Easy Love” to ukłon dla generacji, która umożliwiła Louiemu ponowny start. Louie Austen is easy to love! Enjoy!

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →