Laurent Garnier

Laurent Garnier
Electronic Techno
Kraj:
Francja
Miasto:
Paryż
Wytwórnie:

Laurent Garnier jest jedną z najciekawszych postaci sceny techno i najważniejszym artystą francuskim. Garnier, Dj i producent, urodził się 1 lutego 1966 roku i od najmłodszych lat zafascynowany był muzyką. Już jako nastolatek posiadał swój własny sprzęt i nagrywał je na tzw. „kaseciaki” i rozdawał kolegom.

Swoją profesjonalną przygodę Dj-ską rozpoczął w późnych latach ‘80, kiedy to zagrał swoja pierwszą imprezę w Hacienda Club w Menchesterze jeszcze nie jako Laurent Garnier, lecz DJ Pedro.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po kilku latach powrócił do Francji, rozwijając tamtejszą scenę taneczną (jest m.in. współzałożycielem prestiżowej wytwórni F Communications) grając w paryskich le Palace lub le Boy. Zarówno kompozycje jak i sety DJ-skie przysporzyły mu wielu fanów oraz tytuł pioniera muzyki techno. Podczas wielogodzinnych popisów na żywo, twórca miesza taneczną elektronikę z funkiem, rockiem i wieloma innymi gatunkami.

Jego pierwsza LP o nazwie „Shot in the Dark” wydana została w 1995 roku. Druga zaś, „30” w 1997, która to zawierała jeden z głośniejszych numerów Garniera „Crispy Bacon”.

Rok 2000 przyniósł „Unreasonable Behaviour”, ze sztandarowym numerem „The Man with the Red Face”.

Ostatni studyjny album Garniera, „The Cloud Making Machine”, był wielkim zaskoczeniem dla tych, którzy spodziewali się potężnej dawki techno, a otrzymali eksperymentalne dzieło, któremu zdecydowanie bliżej do jazzu.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →