Lady Ka

Lady Ka
House Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań

Muzyką interesujesz się od…?

Pamiętam miałam 4 lata, mieszkałam w kraju Faraonów i widziałam Aidę pod piramidami. Byłam na wszystkich spektaklach- tak mi się podobało! Ha!” śmieje się Karina aka Lady Ka.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W jej domu zawsze dźwięki pianina mieszały się ze skrzypcowymi flażoletami, dzięki paru pokoleniowym muzycznym korzeniom. Rodzice- muzycy- cieszyli się, że córka „ma ucho” i zawsze nakłaniali ją do rozwijania swoich muzycznych zainteresowań.

W 1999 roku pojechała na Ibize i to był inicjujący krok w stronę świata elektronicznej muzyki….dwa technicsy i pioneer 300…W  Poznaniu studiowała na Akademii Ekonomicznej. Legendarne stały się 8-godzinne czwartkowe sety w Post Dali na Wrocławskiej. Potem była intensywna współpraca z kolektywem DED: Zentrum, Taras, Sonobar w Bydgoszczy, imprezy Miller Fresh w poznańskim Eskulapie…..Wkrótce jeździła już sama: Rewers, Radiobar, Harlem, Abstrakcja, Piekarnia, Luzztro, Straszny Dwór

Przełomowe pod względem muzycznych inspiracji było lato 2004 – wyjechała na cztery miesiące na Ibizę. Tu odkryła, że sztuka sprzedaży to jedna z jej pasji i talentów. Pracowała jako public relations dla klubu Amnesia. Doświadczenia z Ibizy nie doprowadziły do odłożenia na półkę miksowania, wręcz przeciwnie, zrozumiała tego lata, że to właśnie muzyka jest jej największą miłością i pasją w życiu. Na Ibizie można ją było usłyszeć regularnie w Manoi, Geminis oraz gościnnie w klubach rozsianych na wyspie oraz na licznych prywatnych afterhours.

W 2005 roku obroniła pracę o Norwegii i Unii Europejskiej. „Teraz jestem Pani Politolog”- śmieje się. Na naukę było mało czasu, bo sporą część kalendarza zajmowały imprezy z cyklu Heineken Green Space, a także organizowanie cyklu imprez Koktajl House. A potem kolejne lato na Ibizie- zaraz po obronie, otwarcie Cocoon Club Ibiza w Amnesia. Pracowała również dla OM Records (El Divino) a nawet dla Cream, którego szczerze nie lubi.

Koniec roku 2005 to narodziny agencji bookingowej Easybooking. Easybooking to koncepcja. Magiczny i starannie wyselekcjonowany zestaw osobowości z polskiego świata muzyki elektronicznej połączony z oryginalnością i kreatywnością osób zarządzających, stanowi o wysokiej jakości tego przedsięwzięcia- od początkowej myśli po końcowy rezultat.
Współczesna muzyka taneczna charakteryzuje się różnorodnością stylów : naszym obiektem zainteresowania są dźwięki z gatunku deep minimal house poprzez electro po techno. Cieszę się, bo mam naprawdę niesamowitą ekipę w Easy” – mówi.

Podsumowując rok 2007 do tej pory myślę, ze największym sukcesem było zagranie na tarasie w Amnesia. To marzenie każdego dj’a – Amnesia została wybrana najlepszym klubem świata 2006 w Miami. Efekty tego są odczuwalne – dzięki temu dostaje wiele ciekawych, wręcz egzotycznych bookingow- np. na Chiny.

Jej styl zmienia sie stopniowo…  Po co koncentrować się na „minimalu”, „tech house” czy „techno” jak można mieć to wszystko razem pomieszane? Fascynują dźwięki, style, gatunki… Synkretyzm to jej motto. Lady Ka kocha…. muzykę klasyczną!… a w elektronicznej walczy z puryzmem: „Miksowanie to jak gotowanie, tylko przyprawy są trochę inne! To warunki w klubie: kolory ścian, mój humor, klimat miejsca, ilość ludzi…to ciągła improwizacja! Nigdy nie planuję co na danej imprezie się wydarzy!” mówi Karina. Płyty kupuje ciągle i wszędzie: w sklepach, komisach, poprzez Internet, nawet na pchlich targach. Hardwax i Phonica, Techsounds i Vinylclub

Kursującą między Polską a Hiszpanią Lady Ka można spotkać na co miesięcznych imprezach Technical Girls w poznańskim Eskulapie.

DJ Chart | Lady Ka | 03.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Virgo Four Do You Know Who You Are Rush Hour Recordings
2 Lindstrom & Christabelle Baby Cant Stop (The Idjut Boys Remix) Feedelity
3 Paul Hester Break Of Dawn
4 Mirko Loko Love Harmonic (Carl Craig Soundscape Remix)
5 Damian Lazarus Diamond in the Dark Pschent
6 Jay Shepheard Add Arp Retrofit
7 Cpen Puffing Stuff (JT Donaldson's Flashback Re-work) Utensils
8 Adaptor The Pilgrims EP (Dave DK Remix) Moodmusic Limited
9 Lee Curtiss Freak On
10 Jay Tripwire Ok, This Might Be Techhouse Dorigen
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →