Junior Boys

Junior Boys
Synth Pop
Kraj:
Kanada
Miasto:
Hamilton

Junior Boys – mistrzowie wysmakowanego romantic – electro-popu, powszechnie uznawani za jedno z największych muzycznych objawień ostatnich lat – powracają z drugim albumem!!

Dwa lata temu debiutancki krążek młodych Kanadyjczyków „The Last Exit”, wydany w niewielkim nakładzie przez mała wytwórnię Kin, stał się jednym z głośniej komentowanych wydawnictw 2004 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pierwsze singlowe nagrania Junior Boys zachwyciły najpierw twórców muzycznych blogów, później entuzjazm ten podzielili  krytycy po obu stronach Atlantyku – od Village Voice, Rolling Stone’a i encyklopedycznego AllMusic.com po Guardian, The Wire, New Musical Express. Wiele tytułów i sieciowych witryn uznało The Last Exit” za jedną z płyt roku.

W międzyczasie Junior Boys przygotowali nowy materiał. W zmienionym składzie – obok lidera zespołu Jeremy’ego Greenspana w miejsce Johhnny’ego Dark pojawił się dobry przyjaciel Jeremy`ego – Matt Didemus. Wspólnie nagrali oni piosenki na „So This Is Goodbye”.
Zmiany jedynie w niewielkim stopniu wpłynęły na styl grupy – po melancholijnym „The Last Exit” Kanadyjczycy nie stracili nic z melodycznego czaru, nabrali jednak więcej tanecznej werwy.

Junior Boys nie grają jednak techno czy house. Przy większości tanecznych nagrań ich muzyka brzmi eterycznie i filigranowo. Podstawową siłą grupy zawsze były i są bowiem kompozycje – cudowne piosenki śpiewane przez Greenspana. O grupie pisano niejednokrotnie bedroom dance-pop, rzadko bowiem zdarza się tak udana fuzja inspiracji popowych – od The Blue Nile, Talk Talk, Japan, Johna Foxxa, Pet Shop Boys i fascynacji muzyką taneczną ostatniego dziesięciolecia – po elektro, hip hop, 2-step czy berlińskie dub-techno.

Na szczęście jednak na „This Is Goodbye” płycie popowej, nie ma śladu populizmu. Wystarczy posłuchać niezwykłej interpretacji „When No One Cares” Sinatry. To nie nostalgiczna zabawa w naśladowanie idoli młodości.. Wystylizowana barowa melancholia oryginału – Frank w eleganckiej kreacji przy swojej whisky – tu ustępuje miejsca poważniejszej tonacji. Odczytany na nowo song to samotny lament wyszeptany w mroźny dzień na nieznanym pustkowiu, w obcym mieście czy nad czarnym lustrem jeziora. Melancholia współczesnego świata w którym wszyscy jesteśmy turystami – wszędzie w domu, ale nigdzie u siebie, nieustannie w łączności z innymi, ale zwykle samotni.

Junior Boys to outsiderzy w muzycznym universum –  dlatego trafiają – jak niegdyś Japan, Talk Talk czy The Smiths do odbiorców z różnych muzycznych światów –  zarówno do fanów pop, indie czy muzyki klubowej. W każdym kontekście są  bowiem jak łyk świeżego powietrza. W tej muzyce słychać rzadko spotykane – swobodę i przestrzeń. Być może muzycy z Ontario mają oprócz talentu szerszą perspektywę, której brakuje gwiazdom skupionym wokół centrów showbiznesu?

Możliwe, że poza Kanadą nie mogłyby powstać tak cudowne płyty jak – „The Last Exit” i „This Is Goodbye”  – dwie wytęsknione odpowiedzi na pytanie: jak tworzyć muzykę pop kiedy wszystko już było?

DJ Chart | Junior Boys | 05.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Adam Marshall North At Night
2 The Mole For The Lost Internasjonal
3 Junior Boys Work (Prins Thomas remix) Domino
4 Tensnake Holdin Back My Love Running Back
5 Madioko N Rafika Ellelli (Kalabrese remix) Innervisions
6 Petar Dundov Oasis NEWS
7 Jackpot Uno Dos Tres (Runaway remix) Permanent Vacation
8 Sound Stream Live Goes On
9 Morgan Geist Detroit (Carl Craig remix) Environ
10 Sean Taylor I Can’t Live Without You
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →