John Selway

John Selway
Tech House Techno
Kraj:
USA
Wytwórnie:

John Selway urodził się w Wirginii i przez 14 lat uczył się gry na pianinie i wiolonczeli, po czym studiował kompozyturę klasyczną i inżynierię studyjną. Pierwszy raz jako Dj wystąpił w 1988 roku. Wkrótcepo tym zaczął również grać na klawiszach w klubie Exodus gdzie swoją karierę zaczynał Ali z Deep Dish. Na owoce tej znajomości nie trzeba było długo czekać i John został współproducentem pierwszego wydawnictwa wytwórni DDR – Moods A Feeling z 1992 roku. Następnie wraz z Oliver Chesslerem założył zespół Desintegrator i wkroczył na bardziej industrialny teren, grywając nawet na holenderskich gabba raveach.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po skończeniu collegeu przeniósł się w połowie lat 90-tych do Nowego Jorku gdzie zaczął pracować w Satellite Records – legendarnym undergroundowym sklepie płytowym, dzięki czemu był na bieżąco nie tylko z rozmaitymi stylami muzyki tanecznej ale miał również okazję poznać czołowych światowych Djów i producentów takich jak Danny Tenaglia.

 

W 1995 roku Selway przyłączył się jako Dj do ambientowego zespołu Rancho Relaxo, założonego przez Abe Duquea. Podróżując wraz z tą grupą po całym świecie rozwinął i wyszkolił swoje umiejętności awansując w końcu do ścisłej Djskiej czołówki. W tym samym roku wraz z Jasonem Szostekiem z Prototype 909 dał początek electro wytwórni Serotonin Records. Następnie w rok później założył CSM Records. Jednocześnie zaczął wspinać się na międzynarodową scenę poprzez duet Smith & Selway gdzie partnerował mu Christian Smith.

DJ Chart | John Selway | 06.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Jackmate Carrier Phil E
2 Savas Pascalidis & Joel Alter Siren
3 David Ekenback Breathe (Shakarchi And Straneus Remix) Telefunk
4 Dave Turov When’s It Gonna Stop CSM
5 Paul Woolford Bloodline Intimacy Music
6 Jerome Sydenham Benevolent Red UK Promotions
7 Lemos Ypomoni (Dub Mix) Orpheas
8 Franco Cinelli 707 Dub Party Ilian Tape
9 Darko Esser Zuurkool (Chymera Remix) Wolfskuil Records
10 St Echo Stebeni’s Theme Dock
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →