Jennifer Cardini

Jennifer Cardini
Electronic Techno
Kraj:
Francja
Miasto:
Paryż
Wytwórnie:

Pochodząca z Paryża Jennifer Cardini wraz z rodaczkami Miss Kittin i Chloe, a także wspólnie z zaprzyjaźnioną Ellen Allien od długiego czasu należy do głównych rozgrywających na europejskiej scenie muzyki klubowej.

Jej najnowszy miks „Feeling Strange” wydany w marcu 2008 roku w barwach wytwórni Kompakt potwierdził, że Cardini to absolutna czołówka nowoczesnego tech-electro, a sam szef labela – Michael Mayer mówi o niej „our french connection for Kompakt” a jej umiejętności i selekcje jako „zjawiskowe”

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Cardini zaczynała swą karierę didżejską jako nastolatka – zaraz po eksplozji rave nad Sekwaną. Jej pierwszymi mistrzami byli Laurent Garnier i Jeff Mills, choć Jennifer do dziś znana jest z niezwykłej muzycznej erudycji i swobody  łączenia najróżniejszych muzycznych nurtów.

„Nie rozumiem ludzi, którzy kurczowo trzymaja sięjednego stylu” – mowi.

W drugiej połowie lat 90-tych współtworzyła wraz z Sextoy legendarne już duo Pussy Killer, które na europejskie parkiety wprowadzał surowe tony mocnego electro-punka. Cardini stała się wówczas rezydentką jednego z najważniejszych na Starym Kontynencie klubów techno – The Rex.

To tam rozwinęła swój unikalny styl na przecięciu minimalizmu techno z Berlina i Kolonii i elegancji szkoł francuskiej. W niedługim czasie wraz z Fany i Chloe  w paryskim klubie Pulp rozkręcały cotygodniowe imprezy, które przyczyniły się do renesansu – po fali popularności miękkiego french touch –  mocnych klubowych dźwięków we Francji.

Niezwykł talent Cardini, jej konsekwencja i organizacyjne zdolności sprawiły, że cieszy się niezwykłm respektem w środowisku tanecznej elektroniki. Wyrazem szacunku było choćby zaproszenie do współpracy przez  Black Strobe. W wydanym przez Output kultowym kawału „Me And Madonna” Arnaud Rebotini i Ivan Smagghe wykorzystali właśnie jej głos.

Zaś wydawnictwa Cardini w takich wytwórniach jak CROSSTOWN REBELS, MOBILEE, KILLTHEDJ, tylko umocniły jej pozycję na scenie. Od lat regularnie grywa też w czołowych berlińskich klubach –  Tresor, WMF, Maria, a także w tokijskim The Womb. Niemal corocznie jest też gościem festiwali Sonar i Primavera w Barelonie.

Na współczesnej scenie muzyki tanecznej niewielu jest twórców, którzy łączą niezwykłą charyzmę i wybitne umiejęności i nieprzypadkiem sama Miss Kittin mówi o niej – “matka chrzestna” francuskiego techno.

DJ Chart | Jennifer Cardini | 10.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Squarewave Disco Inferno (Original Mix) Correspondant
2 Fasenuova Cachito Turulo (Marc Piñol Remix) Hivern Disc
3 Made In Sane Flying Circuits (Man Power Remix) Eskimo Recordings
4 The Asphodells Beglammered (Justin Robertson's Deadstock 33's Remix) Rotters Golf Club
5 Daniel Avery Free Floating (Original Mix) Phantasy
6 Prins Thomas Sot Kloe (Original Mix) Full Pupp
7 Margot I Got (Original) Kill The DJ
8 The Black Madonna We Can Never Be Apart (Original Mix) Argot
9 DJ Yellow, Flowers And Sea Creatures No One Gets Left Behind (Konstantin Sibold Remix) Compost
10 Midnight Magic Beam Me Up (Original Mix) Permanent Vacation
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →