James Blonde

James Blonde
House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

James Blonde to szara eminencja muzyki elektronicznej, stojąca za karierami takich postaci jak Guy J, Chaim, Ed Devenport czy Maher Daniel. Co najważniejsze jednak, jest także czynnym muzycznym artystą. Gra zarówno jako DJ, udziela się jako producent. Pod koniec 2009 wydał świetną EP-kę „Junky Indian” wraz z Lonyą, która została ciepło przyjęta, między innymi przez takich gigantów jak DJ Hell, Sven Veath czy Stephan Bodzin.

Był muzykiem już w latach ’80, gdzie w swoim rodzinnym Tel Avivie udzielał się w różnych zespołach. Następnie przeniósł się do Los Angeles, gdzie był wokalistą i gitarzystą grunge-owych zespołów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na przełomie tysiącleci, na imprezie sylwestrowej w Tel Avivie, zauroczył się olbrzymią sceną, na której prezentowali się artyści gustujący w muzyce elektronicznej. Wtedy wpadł na pomysł, aby organizować słynne after party w klubie Vox. Tak poznał się z Chaimem, rezydentem tego miejsca. Wkrótce potem zaczęli razem produkować pod szyldem projektu nazwanego James Blonde Experience.

Chcąc się rozwijać i pałając miłością do muzyki elektronicznej, przeniósł się do jej kolebki – Berlina. Tam rozpoczął projekt Sweat Lodge, który w tej chwili zrzesza kilkunastu DJ-ów i producentów, których agentem jest James.

W 2009 powstało także Sweat Lodge Radio, prezentujące audycje m.in. Jimpstera czy Boxer Records. W każdy piątek można także odwiedzić jedną z berlińskich galerii, z której na żywo nadawany jest dwugodzinny program z największymi gwiazdami muzyki elektronicznej. James Blonde jest także managerem takich wytwórni jak Konsequenz czy Blitz, prezentujących ciekawe brzmienia house i techno.

James Blonde mimo, że nie stoi zawsze w pierwszym szeregu, ma duży wpływ na karierę wielu postaci sceny muzyki tanecznej. Wynajduje nowe talenty, szuka niebanalnej muzyki oraz miejsc na ciekawe wydarzenia muzyczne. Ma ogromny wpływ na sylwetki gwiazd branży, co czyni go jeszcze bardziej interesującą postacią. 

DJ Chart | James Blonde | 07.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Mr G Stolen Moments
2 Boris Blenn Concorde Cold Busted
3 Werner Niedermeier & Gumbo Jones Permanent Sweat Lodge
4 Dirtywork Play School
5 Mano Le Tough Baby, Lets Love
6 Kev Obrien Valentines And 909s (MANIK's 808s remix) Deep Vein Audio
7 The Gathering In My System (Chez Soundfactory Edit) Silver Network
8 Wavetest For Real
9 Tonya Renee About Youarizma Boucha (Karizma Boucha Remix) Home Records
10 Tom Wax & Franksen To The Bone Suara
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →