Ivan Smagghe

Ivan Smagghe
Electro Electronic Techno
Kraj:
Francja
Miasto:
Paryż
Wytwórnie:

Ten DJ i producent z Paryża to jedna z najciekawszych postaci na francuskiej scenie klubowej. Jest współzałożycielem formacji Black Strobe (razem z Arnaud Rebotini), członkiem Volga Select (wspólnie z Markiem Collinem), organizatorem legendarnych imprez Kill The DJ i szefem oficyny o tej samej nazwie.

Jego nagrania, sygnowane różnymi nazwami, ukazywały się nakładem renomowanych wytwórni płytowych – Kitsune, Eskimo, Output, Mute, Klang Elektronik, Crosstown Rebels i 20:20 Vision. Smagghe jest też autorem kompilacji dla Fabric i Bugged Out („Suck My Deck“) – w obu regularnie występuje. Karierę zaczynał jako dziennikarz muzyczny i sprzedawca w paryskim sklepie płytowym Rough Trade. DJ-em został przez przypadek – posiadał ogromną kolekcję płyt, więc poproszono go o zagranie na imprezie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Niechętnie przyjął propozycję i… zakochał się w graniu, jak wspomina, od pierwszego wejrzenia. Dziś miksuje płyty, bo lubi to robić, kwestie finansowe są dla niego drugorzędne. „Nie rozumiem ludzi, którzy robią to tylko dla kasy, to straszne, to koszmar…“ – podkreśla w wywiadach.

Sławę przyniosły mu nagrania Black Strobe, którego styl dziś określa mianem syntezatorowego rock’n’rolla. Ivan Smagghe, jako DJ, specjalizuje się w brzmieniach electro i techno. On sam mówi, że są to abstrakcyjne dźwięki pomieszane z syntezatorową elektroniką. Jedyne, czego pragnie to nie być zaszufladkowanym.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →