Inner City Dwellers

Inner City Dwellers
Drum n Bass Punk Reggae / Dub
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Sześciu muzyków – Brytyjczycy, Jamajczycy, Polacy – czyli totalne multi-kulti oraz przesłanie inspirowane „good old days” – czasami, kiedy legendarne rockowe, punkowe, czy reggae’owe kapele miały sporo do powiedzenia. To wszystko łączy chłopaków z Inner City Dwellers. Ci muzyczni „chuligani” mimo, iż istnieją zaledwie od trzech lat i wielkie uderzenie na muzyczne sceny dopiero przed nimi to już zwracają na siebie uwagę spontanicznymi, ale dojrzałymi konceptualnie pomysłami.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kapelę założył wokalista Patrick, urodzony w jamajskiej rodzinie 34-latek z wschodniego Londynu. Znany jest także pod pseudonimem MC Rage, udziela się w drumandbassowych projektach, m.in. jako „etatowy” nawijacz wytwórni Metalheadz, w tym do setów Goldiego.

Pierwszymi dźwiękami, które poznawał były oczywiście taśmy z reggae – Steel Pulse, The Abissinians oraz Bob Marley. Wielki wpływ na młodego Patricka miał wujek Smiley, jeden z pracowników legendarnego Studio One. Później przyszła fascynacja twardszymi brzmieniami – hip hopem, punkiem i metalem. Wśród muzycznych faworytów Patricka pojawili się Ice T, Rage Against The Machine, Public Enemy, Cypres Hill oraz Primal Scream i The Clash.
Inner City Dwellers

Wypadkową tych fascynacji jest muzyka ICD. Wydanie debiutanckiego albumu „Broken Britain” zapowiadają na połowę tego roku. Będzie to głos pokolenia młodych Brytyjczyków dorastających w kulturze spirali przemocy, braku autorytetów, mentalnej degrengolady, bezrobocia i jałowości życia w wielkomiejskich blokowiskach. Ilustracją poglądów poruszanych przez ICD jest niezwykle brutalny klip „Children of the Ghetto” dostępny na profilu MySpace. Teksty o funkcjonowaniu na krawędzi społeczeństwa opakowane są w agresywną muzykę, którą chłopaki z ICD sami określają jako spotkanie Rage Against The Machine i Outkast albo Rudeboy Metal Sound. Grali już na europejskich festiwalach, m.in. przed Robyn, Roisin Murphy, czy Roni Size Reprezent. W Szczecinie wystąpią w sześcioosobowym składzie. Ciekawostką jest, że dwie osoby ze składu ICD mają polskie pochodzenie. Będzie to ich pierwszy występ w Polsce.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →