Highfish

4 219
Highfish
Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin

Highfish – czyli Marcin Oz, jest jednym z weteranów berlińskiej sceny klubowej. Gospodarz sobotnich imprez „Nighteffect” w berlińskim klubie WMF gra już od 1995 roku. W 1998 zaczął rezydować w najstarszym berlińskim klubie houseowym, a obecnie co dwa tygodnie występuje tam z międzynarodowymi gośćmi. W WMF rozwinął się jego własny styl, który jest połączeniem house’u, techhouse’u i electro, poruszający parkiety nie tylko berlińskiego klubu.

W 2000r. Highfish przygotował pierwszą kompilację WMF records „nighteffect01”, która zdobyła popularność w Europie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii.

W ślad za nią pojawiła się druga jej część „NIGHTEFFECT COMPILED & MIXED BY DJ HIGHFISH”. Wraz z Diringerem podróżują po Europie, przyciągając uwage tłumów a także znanych didżejów, takich jak dj Hell, którego ulubieńcami stali się, odkąd usłyszał ich w ’97.

Wspólnie z Erlendem Oye (Royksopp, Kings Of Convenience) tworzył project The Whitest Boy Alive. Jest autorem kilku przebojowych remiksów, m.in. dla Kotai (“Sucker DJ”) czy Psychonauts (“World Keeps Turning”).

Imprezy na których grałem

AUTOMATIK NIGHT 07 Poznań

AUTOMATIK NIGHT 07

Pt, 09 grudnia 2005
godz: 0:00

Mezzoforte zaprasza Poznań

Mezzoforte zaprasza

Sb, 24 września 2005
godz: 0:00

Fotogalerie z udziałem Highfish