Glimpse

Glimpse
Electronic Minimal Tech House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Założeniem Glimpse jest tworzenie muzyki w oparciu o instynkt (intuicję). Zapisywanie uczuć pragnąc pozostać tak szczerym jak to możliwe. Chris Spero od najmłodszych lat interesował się jazzem, bluesem i techno występując w różnych zespołach i wydając dla kilku brytyjskich wytwórni podróżnymi pseudonimami (Attic,Olek i Spero).

Studiował rzeźbiarstwo w Central Saint Martins. Po opuszczeniu uczelni w 2000 r. założył-wraz z Kompakt – Glimpse Recordings. Glimpse jest jedną z niewielu brytyjskich wytwórni dystrybuowanych poprzez Cologne based Company. Być może znacie „Black Series” – nagrania te na stałe goszczą w case’ach Luciano, Ricardo Villalobos’a, Marco Carola’, Loco Dice, Jay Haze’a, Ritchie Hawtin’a, Magdy, Jeffa Mills’a, Troy Pierce’a, Konrada Black’s, Laurent Garnier’a, Adama Beyer’a i wieluinnych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego utwory znalazły się na kompilacjach Minus i wielu innych kompilacyjnych CD. Wsierpniu zeszłego roku wydał album „Black Collections” w Azji i odbył dwie samodzielne trasy promocyjne w Japonii. W obecnej chwili seria „Black Sessions” dobiegła końca i rozpoczęła się praca nad nową . Pierwsza z tego długo oczekiwanego wydawnictwa ep’ka to „Masculine”.

Ostatnio swoje możliwości pokazał na składaku „The 5 Easy Pieces” który zawiera nagrania Glimpse, Matta Tolfrey’a oraz Undo balansujące pomiędzy różnymi stylami minimalistycznego deep house, w oprawie produkcyjnej z najwyższejpółki. „Misunderstood” zawiera efekty współpracy Tolfrey’a i Glimpse, przypominając klasyczny berliński styl używa elementy dub Mouse i typowe deep house’owe piana, stanowiąc bardzo uniwersalny materiał. Glimpse angażuje się solowo w zawierającym eleganckie efekty phasingowe „In my Soul” i obierając kierunek deep electro house w „Pushing Claude”.

DJ Chart | Glimpse | 04.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Glimpse Baretta (Original Mix) Aus Music
2 Alden Tyrell Wurk It (Original Mix) Clone Jack For Daze Serie
3 Literon Mutant (Original Mix) Fortek
4 Johannes Heil Transition Two (Original Mix) Figure
5 Glimpse L.E.D (Original Mix) Aus Music
6 Bambounou Brim (Original Mix) 50 Weapons
7 Jonas Kopp X (Original Mix) Tresor
8 Dense & Pika Black Deep (Original Mix) Hotflush
9 Herva Snow and Clouds (Original Mix) Delsin
10 Steve Stoll Thirty B1 (Original Mix) Proper NYC
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →