Gayle San

Gayle San
Electronic House Techno

Kariera Gayle San zaczęła się w późnych latach 80-tych w Singapurze – jej rodzinnym mieście Pierwsze kroki stawiała jako support, miedzy innymi dla Kool and the Gang, Earth Wind & Fire i Commodores w najlepszym singapurskim klubie tamtych czasów – Top Ten. Kiedy w 1988 roku opuściła ojczyznę aby rozwijać swoja karierę w Wielkiej Brytanii, nikt się nie spodziewał, ze Gayle osiągnie tak ogromny sukces w biznesie muzycznym. W Londynie zaczynała grając w klubach jak również na pokazach mody. Wkrótce została rezydentką imprezy „Reach for the Sky” w Limelight Club, gdzie miała okazje grywać z djami światowej sławy, co dało jej możliwość niezwykle szybkiego uczenia się fachu od najlepszych!

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gdy już podszlifowała swoje umiejętności dj-skie i poszerzyła swoja wiedze muzyczna, zaczęła eksperymentować z cięższymi brzmieniami muzyki tanecznej, głównie z mało znanym wówczas w Anglii techno, które napływało z Europy i Stanów Zjednoczonych. Szansa by promować techno w Anglii nadarzyła się gdy Gale została rezydentką w legendarnym klubie Final Frontier w Club U.K., później the Complex w północnym Londynie. Była także stałym gościem prestiżowego festiwalu Tribal Gathering.. Impreza Final Frontier była uważana za jedna z najlepszych na świecie, dlatego tez nie trwało to długo, zanim Gale stala się znana szerszej publiczności.

 

Jej ponadprzeciętne umiejętności dj-skie, zwłaszcza miksowania z 3 gramofonów, rozstawiły ją w calej Europie jak rowniez w Ameryce. Została rezydentką klubu Omen we Frankfurcie, grala tez na najlepszych imprezach i  najbardziej undergroundowych klubach świata  jak Bionic w Detroit, Pure Pleasures w Chicago, Soma w Montrealu, Twilo w Nowym Jorku, Zouk Club w Singapurze, Florida 135 w Hiszpanii, Fuse Club w Belgii, M47 na Węgrzech i wiele wiele innych, w Europie, Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych.

 

W 2000 roku,  Gayle zajęła 6. pozycje w niemieckim głosowaniu na najpopularniejszego zagranicznego dja. Od tamtego czasu pozostawała zawsze w pierwszej dziesiątce – zawsze jako jedyna kobieta.

 

Dj-owanie w sposób naturalny doprowadziło Gayle do pracy nad własnymi produkcjami. Założyła swoja wytwornie – Equator. Brzmienie Gayle można określić jako undergroundowy, inteligentny beat, funky/hard/ groove techno, zmiksowane w niepowtarzalnym i charakterystycznym dla niej stylu. Produkuje sama, ale również chętnie współpracuje z innymi producentami i wydaje dla rożnych wytworni w całej Europie.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat Gayle ograniczyła występy, by po 18 latach ciągłego podróżowania skupić się bardziej na pracy w studiu. Gayle trzęsie parkietami najlepszych klubów świata Wykazując się swoja słynną technika i trafnym doborem muzyki, nigdy nie zawodzi! Nie bez powodu jest nazywana „największa legenda techno wśród dj-ek”.

DJ Chart | Gayle San | 06.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Gary Beck Egoist Electric Deluxe
2 Gayle San Landing Zone Naked Lunch
3 Tommy Four Seven Ratu (Perc Remix) CLR
4 Jesse Somfay A Major (Drumcell Remix) Detroit Underground
5 Par Grindvik Sinister (Gary Beck Remix) Sinister Recordings
6 Mark Morris Flexo Lost Demo
7 Gayle San Shadow of a Parasite Naked Lunch
8 Damon Wild & Echoplex Friction Synewave
9 Alan Fitzpatrick & Adam Beyer Human Reason Drumcode
10 Phirter Vasodilatador Stockholm
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →