Fischerspooner

Fischerspooner
Disco Electrohouse Indie
Kraj:
USA
Wytwórnie:

Fischerspooner to nowojorski projekt artystyczny, znany przede wszystkim z rewelacyjnych występów łączących muzykę z olśniewającymi efektami scenicznymi. Nazwa zespołu pochodzi od nazwisk jego założycieli: Warrena Fischera i Casey’a Spoonera.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fischer i Spooner poznali się na uczelni artystycznej, gdzie obaj zgłębiali tajniki sztuki. Spełnieniem pasji stał się wspólny projekt wybiegający poza formułę zwykłego zespołu muzycznego, łączący wizualizacje oraz elementy teatralne w jedno. Do tej pory grupa wydała dwa albumy utrzymane w stylistyce electroclash. Zainteresowanie mediów przyniosło im wydanie drugiego albumu pt. „Odyssey”. Płyta zawierała zdecydowanie bardziej piosenkowy repertuar, dzięki któremu Fischerspooner zagościli w telewizjach muzycznych i radiostacjach. Największym hitem zespołu jest singiel „Never Win”.

 

Swoją twórczością zdobyli uznanie tak prominentnych postaci jak twórca przebojów Linda Perry, intelektualistka Susan Sontag, czy producent Madonny – Mirwais, którzy zaangażowali się w pracę nad „Odyssey”. 

 

Osobnym rozdziałem są występy Fischerspooner, będące multimedialnym przestawieniem muzycznym, podczas którego muzyka łączy się z oprawą wizualną, sztuką aktorską, tańcem i barwnymi kostiumami. Podczas występów skład grupy potrafi dochodzić niemal do 20 osób na scenie.

 

Obecnie zespół przygotowuje książkę będącą kroniką ich wcześniejszych dokonań, a także pracuje nad nowym albumem. Równocześnie Casey Spooner występuje w inscenizacji „Hamleta” z The Wooster Group. Przedstawienie zawiera dwa utwory Fischerspoonera wykorzystujące teksty Shakespeare’a.

 

Fenomen Fischerspooner polega na łączeniu w swojej twórczości przystępności muzyki klubowej, rockowej zadziorności oraz popowej melodyki z artystyczną wizją. Dzięki nastawieniu na akt twórczy Fischerspooner świetnie odnajdują się tak na scenie festiwalowej, jak i w galeriach.

Fotogalerie z udziałem Fischerspooner

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →