Dudekk

Dudekk
Disco Funky House
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

DJ Dudekk, koneser dobrego stylu, spec od niebanalnych dźwięków. Marka na warszawskiej scenie klubowej. Dzisiaj głównie znany z dj’skich wyczynów i artystycznych wariacji w MONO Barze, gdzie pełni funkcje rezydenta i kaowca.
 
Ale z muzyką związany niemal od początku lat dziewięćdziesiątych. Już wtedy czuł potrzebę przełamywania muzycznych konwencji, grając w zespołach alternatywnych, a następnie – w 1996 roku – zakładając jeden z pierwszych polskich zespołów acid jazzowych „Krik Trim”. Grupa zdobyła wiele wyróżnień, grała koncert za koncertem – w kraju i za granicą – a w 2000 roku zmieniła skład i przyjęła nową nazwę „Łąki Łan”.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zespół święci tryumfy do dziś, jednak w międzyczasie Dudekk zdecydował się podjąć kolejne wyzwania – wciągnął go świat winyli i muzyki klubowej. Jego świeży, house’owy styl został szybko dostrzeżony przez warszawską publiczność, dzięki czemu Dudekk gościł w najbardziej renomowanych stołecznych klubach. Po tych sukcesach poszedł za ciosem, w 2001 roku otworzył kultową już dzisiaj Organzę, a następnie kreował jej atmosferę muzyczną i artystyczną. Klub szybko stał się centralnym punktem na nocnej mapie Warszawy, co otworzyło przed Dudkkiem nowe wyzwania twórcze. Największym okazało się otworzenie kolejnego lokalu. To przedsięwzięcie powtórzyło sukcesy pierwszego – otwarte w 2002 roku Labo ponownie zatrzęsło warszawskim życiem nocnym, wkraczając w błyskawicznym tempie do elity stołecznych klubów. W rozkręcaniu nowych miejsc stał się niedościgniony – do dziś powoływał do życia takie miejsca jak DJ’s Bar Mosquito czy Amnezja oraz wspierał artystycznie m.in. Żuraw Bistro Klub i Iguana Lounge.
 
Dziś jego pasja to MONO BAR (wystartowało w 2006r). Dzięki staraniom Dudkka klub przepełnia ferment twórczy. Organizowane przez niego imprezy cykliczne, takie jak Jam Session, Fly By Music, czy Life Is Life, to świeży powiew muzyczny na warszawskiej scenie. Zapraszani przez Dudkka artyści ze wszystkich stron świata tworzą oryginalny klimat – czasem imprezowego szału, czasem leniwego lounge. Wieczorami lokal rozbrzmiewa dźwiękami płynącymi zarówno z winyli, jak i żywych instrumentów. Od house’u, przez electro, funk, hip-hop, soul, po acid jazz. Od początku istnienia klubu Dudkkowi udało się ściągnąć do niego takie gwiazdy jak: Till West & DJ Delicious, Syke’N’Sugarstarr, Dax Riders, Sergio Flores, Global DeeJays, DJ Yass,  Tutto Matto, Jamie Lewis, Major Boys, Mad’House, Demon, Mr Oizo, James Hillard, TLP, Joey Negro, Grant Nelson, INAYA DAY, COSMO VITELLI, HOLY GHOST i wielu innych.

 

Jednak Dudekk to nie tylko organizator, ale także – a może nawet przede wszystkim – jeden z najbardziej rozpoznawanych stołecznych DJ-ów. Swój styl określa jako 21st Century Disco, Electro Funk & Soulfull, albo, jak kto woli – Twisted Disco z elementami klimatów ST.Tropez. Jego muzyka na samym początku ograniczała się do Funku, Old School Disco i Acid Jazzu. Obecnie zajmuje się szeroko pojętym gatunkiem house, od brzmień etnicznych, przez funk, disco, soulfull, dochodząc do najnowszych trendów w muzyce electro i indie rock. Grał w najbardziej renomowanych klubach w całym kraju, jest też często zapraszany na imprezy za granicą.

 

Z zamiłowania do dobrej, nastrojowej muzyki posiada dużą bibliotekę gatunków: Lounge, Jazz, NuJazz oraz ChillOut, którą wykorzystuje do projektowania muzycznych backgroundów, które możecie usłyszeć w wielu restauracjach, klubach oraz na pokazach mody.
 
Juz od dwó lat wystepuje na największych polskich festiwalach Heineken Opener 2008, Heinken Opener 2009, Coke Live Music Festiwal  2008 i 2009. Jako jeden z dwóch polskich artystów miał okazje zagrać na oficjalnym after show party po koncercie Madonny wraz z dj’em Enferno, który popełnił muzyke do trasy królowej pop.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →