DJ T

DJ T
Minimal Tech House

Początki jego kariery sięgają 1977 roku, kiedy to Thomas Koch czyli DJ T jako 8- latek stał się zapalonym kolekcjonerem płyt winylowych. Przez następnych kilka lat jego gust muzyczny kształtowały zalewająca rynek muzyczny fala brzmień disco i równoczesny rozwój Hi NRG. W tej samej dekadzie Koch zasmakował także w świecie hip-hopu, funku i soulu podziwiając m.in. Grandmaster Flash’s New York.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 1987 roku Thomas postanowił spróbować sił jako DJ grający czarną muzykę w różnych dyskotekach Frankfurtu. Niebawem jednak złapał bakcyla Acid House’u, co sprawiło, że przekwalifikował się na Dja house’owego i rezydował w licznych klubach Frankfurtu (m.in. Music Hall, Plastic). W latach ’90 pozostał jednym z najbardziej cenionych DJ lokalnej sceny grając w takich klubach jak słynne: Dorian Gray czy The Box nim wraz z grupą przyjaciół zdecydował się otworzyć własny klub – The Monza. W latach 1999- 2004 działał na rzecz tego miejsca jako rezydent i manager muzyczny.

 

Wracając do lat wcześniejszych – w roku 1989 Thomas uruchomił działalność bardzo wpływowego, niemieckojęzycznego magazynu muzycznego „Groove”, którego wydawcą był do 2004.

 

Na płycie „Boogie Playground” – jego debiutanckim krążku- DJ T rozwinął swój niepowtarzalny styl nawiązując do szerokiej gamy brzmień house’owych. Tworząc na pograniczu disco, funku, electro, ale również Chicago, Detroit, Italo i acid house’u, T wskrzesza ducha muzyki, która ukształtowała go w latach 1978-92. Nie powielając owej estetyki wypracował specyficzną niszę, w której retrospektywne spojrzenie na dźwięk jest złączone z nowoczesnym aranżem i produkcją muzyki.

DJ Chart | DJ T | 02.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Demuja Is It Time (Original Mix) Nervous
2 Denite I Love To Talk (Original Mix) Third Ear
3 Frits Wentink Zeltus (Original Mix) Wolfskuil Records
4 El Prevost Allez Ally [Dan Ghenacia remix] feat. D.Ham (Original Mix) Third Ear
5 Sean Roman, Dick Diamonds Heatstrokes (Original Mix) BEEF Records
6 The White Lamp Ride with You (Mike Dehnert Remix) Hotflush
7 Paranoid Resistance Smoke Machine (Original Mix) Rinse
8 Jean Nipon, Crackboy Ligne Onze (Original Mix) Sound Pellegrino
9 Gui Boratto, Maurice Aymard Home (Coyu Edit) Suara
10 Alex Dimou Sweet Berries (Original Mix) Get Physical
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →