Dave Turov

Dave Turov
House Tech House Techno
Kraj:
Niemcy

Dave Turov urodził się w Uzbekistanie, jednak później przeprowadził się do Nowego Jorku. Jego najwcześniejsze inspiracje muzyczne pochodziły z jednej strony od new wave i synth popu a z drugiej od wczesnego elektro związanego z break dancem i kulturą mix tape.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pierwsze doświadczenia muzyczne artysta zdobył już w wieku 9 lat kiedy to zaczął grać na saksofonie, a następnie na pianinie, instrumentach dętych oraz perkusji. Przez kolejne 10 lat właśnie poprzez bębny realizował swoją wewnętrzną potrzebę ekspresji grając w niezliczonej ilości zespołów. W okresie nauki w collegeu występował w grupach rockowych i funkowych. Jedna z tych grup miała nawet swoje '5 minut sławy’ w rozgłośniach ogólnokrajowych, MTV i odbyła trasę koncertową na północnym wschodzie. Ostatecznie zespoły zakończyły swój żywot i potrzebny był nowy projekt.

 

Poźniej przyszedł okres fascynacją gramofonami, czego wynikiem były cotygodniowe występy w kampusie studenckim.Także w tym samym czasie Dave zauroczył się dźwiękami serwowanymi m.in. przez takich artystów jak: Jeff Mills, Richie Hawtin, i John Selway. Kolejnym krokiem były działania jako producent pod szyldem Muzzy. Wspólnie z Abe Duque, Frankie Bones, Adam X, Electric Indigo, Heather Heart, Traxx, Dinky i Stewart Walker starali się podtrzymać scenę techno i elektro w NY.

 

Niestety rosnące aspiracje nie wiązały się z rosnącymi możliwościami. Konieczna była bardziej urodzajna gleba i większa publika muzyki elektronicznej. W 2003 przeniósł się do Berlina, gdzie środowisko muzyki elektronicznej kwitło w najlepsze.

DJ Chart | Dave Turov | 05.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Selway & Turov Choo Got It Interpull
2 Ds and Dc Last Days (Samuel L Sessions Remix) BNR
3 Sigha Politics Of Dying OCS
4 Himan Empire Of The Sun BRQ
5 Subotic Candy Walk (Atjazz afrobeat edit) Twobirds
6 Ed Davenport Take Heart Figure
7 Way To My Heart Selway - Turov Interpull
8 Agaric Who Made Up The Rules (Josh Wink Mix) Ovum Recordings
9 Technasia & Bension Aries (Technasia Hard Mix)
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →