Dapayk aka Marek Bois

Dapayk aka Marek Bois
Electronic Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Dapayk aka Marek Bois to bardzo doświadczony producent pochodzący z Berlina. Udziela się na niemieckiej scenie elektronicznej już ponad 15 lat i w tym czasie tworzył pod wieloma aliasami.

Najbardziej znanym z nich jest na pewno Dapayk pod którym wydawał większość swoich nagrań w tym tysiącleciu. Zarówno jako Dapayk Solo jak i wspólne wydawnictwa ze swoją partnerką życiową Evą Padberg (znaną top modelką, choć niemniej znakomitą wokalistką) są zawsze wydarzeniami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wystarczy tu wspomnieć o ich wspólnym albumie „Close Up”, który znalazł się w Top 10 roku 2005 roku wszystkich najważniejszych niemieckich magazynów poświęconych muzyce elektronicznej (Groove, De:Bug & Raveline), a sam Niklas od tamtej pory należy bezsprzecznie do czołówki berlińskich producentów i występuję ze swoimi live actami na całym świecie.

Zarówno następca „Close Up”, czyli zeszłoroczny album „Black Beauty” jak i wydany wcześniej solowy album Dapayk’a „Impulsion Parasite” świetnie ukazują, jak powinien brzmieć różnorodny choć nadal bardzo taneczny album 21 wieku! Nie są to po prostu zestawienia 8 minimalowych sztosów firmowanych jako album, a zdecydowanie bardziej różnorodne zestawy opowiadające swoistą  historię z pogranicza nowoczesnej elektroniki, glitch, minimalu, break’ów i jak to określa sam autor „frickelsound”!

Oprócz zajmowania się produkcją i występami na żywo Niklas prowadzi bardzo prężnie działającą wytwórnię Mo’s Ferry Productions wraz z dwoma sublabelami Rrygular i Fenou, na których wydawał m.in. takie postacie jak Troy Pierce czy Butane.

DJ Chart | Dapayk | 09.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Dapayk, Padberg Backyard (Dapayks Club Edit) Stil vor Talent
2 Summer (Brendon Collins) The Phase People (Original Mix) Mo's Ferry
3 Olene Kadar Sarg Wualb (Original Mix) Momentum League
4 Elon Morph (Original Mix) Rrygular
5 DJ 3000 Arcadia (Dapayk Rmx) Contuse
6 Mihail Kormos Clapper (Michael Knop Remix) Meleon Music
7 Lorn Weigh Me Down (Mike Slott Remix) Ninja Tune
8 Matthew Dear Get The Rhyme Right (Original Mix) Ghostly International
9 Console Bit For Bit feat. Mooryc (Douglas Greed Remix) disko B
10 Mooryc All Those Moments (Original Mix) Freude am Tanzen
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →