Dani Siciliano

Dani Siciliano
Jazz
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Gwiazda wytwórni K7, posiadaczka wspaniałego, delikatnego melancholijno – jazzowego głosu, który czarował słuchaczy z płyt Matthew Herberta. Dani śpiewała na takich albumach Herberta jak „Aroud The House”, „Bodily Functions”, „Goodbye Swingtime” i „Scale”. Występowała wraz z nim także na scenie (oboje, wraz z orkiestrą, mogliśmy podziwiać podczas koncertu w warszawskim teatrze Roma w 2004 roku).  W życiu codziennym, do niedawna była też jego partnerką.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2005 roku postanowiła nagrać album na własny rachunek. Płyta „Likes” była owocem owej decyzji. W dodatku bardzo soczystym, smakowitym i często zaskakującym.

 

Dani wychodzi tu poza „herbertową” stylistykę, z którą do tej pory ją kojarzono i proponuje niezwykle różnorodną, ekscytującą oraz chwytliwą muzykę pop. Oprócz samej wokalistki, występującej tutaj również w roli producentki, nad brzmieniem płyty, m.in. zawierającej rewelacyjny cover „Come As You Are” Nirvany, pracowali Matthew Herbert, Paul Critchton, Max De Wardner czy Ornelias Mugison.

 

Album „Slappers” z września 2006 roku to już drugi studyjny krążek artystki. Na „Slappers” wciąż czuć rękę Herberta, jednak także sama Dani Siciliano występuje tu w roli autorki muzyki i producentki. Disco, house, elektronika, swing, jazz, techno, funk – to wszystko poskładane z niezliczonej ilości, zupełnie zaskakujących sampli, rewelacyjnie zaśpiewane i podane w klasyczny „herbertowy ” sposób.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →