Dan Curtin

Dan Curtin
Electronic House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Dan Curtin rozpoczął swoją muzyczną karierę w 1992 roku. Jego fascynacja muzyką zaczęła się 10 lat wcześniej, kiedy odkrył rozpędzony ruch hip-hopowy. Hip-hop, new wave, electro i inne muzyczne innowacje lat ’80 poważnie wpłynęly na jego życie i była to tylko kwestia czasu zanim Dan Curtin zaczął sam eksperymentować z muzyką.

Wszystko się zmieniło kiedy w końcu usłyszał futurystyczne dźwięki house i techno. Duży wpływ na niego miały wieczory pod gwiazdami z teleskopem i nocne przejażdżki przez Cleveland w stanie Ohio (USA), a tworzenie muzyki stało się jego głównym celem. Cleveland nie było miastem znanym jako centrum muzyki house’owej, ale pomimo tego Dan Curtin bacznie obserwował bardziej znaczące sceny house/techno innych miast, nie stając się częścią żadnej z nich. Zarazem rozpoczął konstruować nowe brzmienie w muzyce techno i house.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pierwsze kilka płyt Dana Curtina zostało wypuszczonych przez nieistniejące już 33 RPM Records (z Detroit) i belgijskie Buzz Records. Niedługo po tym Dan Curtin uruchomił własny label – Metamorphic Recordings. Słuchacze zaczęli dostrzegać innowacyjny styl i brzmienie jego nagrań. Wkrótce Dan Curtin był czczony jako czołowy gracz w muzyce techno i house. Rosnąc w siłę w końcu został dostrzeżony przez Peacefrog w połowie lat ‘90. Jego utwory pod jego własnym nazwiskiem jak i pod nazwą Purveyors Of Fine Funk były gorąco przyjęte przez słuchaczy techno na całym świecie. Większość z nich stało się kluczowymi kawałkami w wielu setach większości dj’ów. Dan Curtin wypuścił 3 albumy w ciągu dwóch lat: ’Silicon Dawn’, 'Web Of Life’ and 'Art & Science’. Dan Curtin definiuje siebie jako jeden z kluczowych graczy w rozwoju muzyki techno, dzięki któremu ta muzyka mogła osiągnąć dzisiejszy poziom.

DJ Chart | Dan Curtin | 11.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Samuel Andre Madsen MOODSY EP Nsyde Music
2 Ibex Spiritual War (Red Rack'em Remake) Third Ear
3 Behrouz Endless Night (Original Mix)
4 Taron Trekka Okoso Shak Freude am Tanzen
5 Reeses & Santonio How to Play Our Music (Ben Sims edit) KMS
6 And.Id Cut 2 Mobilee
7 Rick Wade Harlem Funk Your Only Friend
8 DJ Le Roi I loved You First (Nikola Gala Remix) Noir Music
9 Theo Parrish Ebonics Sound Signature
10 John Jastszebski Tea Break (Delano Smith Remix) Bass Culture
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →