Clive Henry

Clive Henry
House Tech House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Głównie kojarzonego jako połowa duetu djsko/producenckiego Peace Division, Clive’a Henry’iego bez dwóch zdań zaliczyć można do ścisłej światowejczołówki DJ-ów.

Karierę rozpoczął grywając (między innymi) w Londyńskich klubach Shoom i Spectrum, w których stosunkowo szybko zdobył potrzebne mu doświadczenie i bazę fanów do rozpoczęcia działalności jego autorskiego cyklu imprez, Gosh. W ciągu 3 lat jego istnienia, owy cykl bił wszelkie rekordy popularności w Londyńskim undergroundzie nie tylko dzięki ponad przeciętnym umiejętnością Henriego, ale też dzięki ścisłej współpracy z Rockym z X-Press 2 i Charliem Chesterem – właścicielem klubu DC10 na Ibizie i jednym z pomysłodawców arcy hedonistycznego cyklu Circo Loco.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Szukając nowych muzycznych wyzwań, Clive kilka lat później postanowił spróbować swych sił w studiu, owocem czego był „Amber Groove”, który okazał się sporym i trochę niespodziewanym hitem.

 

Jednak prawdziwy, międzynarodowy sukces przyszedł po tym, jak poznał Justina Drake’a, czyli drugą połowy legendar-nego już składu Peace Division, który od 1995 roku zdążył wydać niektóre z najgłośniejszych i najszerzej chwalonych single i EP-ki ostatnich lat na takich labelach, jak Low Pressings, Junior London, NRK Sound Division i Crosstown Rebels. Dziś, oprócz grania po całym globie, jest jednym z najpopularniejszych rezydentów cyklu Circo Loco / DC 10.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →