Clickbox

2 499
Clickbox
Minimal Techno
Kraj:
Brazylia
Miasto:
Sao Paulo
Wytwórnie:

Jak to często bywa, nowy materiał muzyczny trafia na scenę przynosząc coś świeżego, promując nowe ideały, które trafiają do zbiorowej wyobraźni rosnącej rzeszy fanów. Clickbox  – uznani w 2004 za muzyczną ucieczkę od tradycyjnego techno, bez wątpienia mieszczą się w tej kategorii! A od kiedy Magda i Troy Pierce zauważyli ich potencjał w 2007, zapraszając do wydania „Espaco a tempo” EP na „items & things”, stali się stałym członkiem rodziny Minus.

 

Krótko mówiąc, duet dj i producentów z Sao Paulo – Marco As i Pedro Turra trafili we właściwe miejsce, we właściwym czasie ze znakomicie przyrządzoną miksturą proto-house, electro i techno – charakterystyczną hybrydą nie porównywalną z niczym innym. 14 lat zaangażowania w brazylijską scenę muzyczną, zarówno w roli wykonawców jak i organizatorów, dało im wyjątkową wiedzę o muzyce elektronicznej i jej rozwoju.

 

Razem, jako Clickbox, dzięki połączeniu swoich doświadczeń tworzą wyjątkowy spektakl, który przyciąga fanów w Ameryce Południowej, a ostatnio również w Europie i UK. Wykorzystując mieszankę syntezatorów, laptopów i efektów, tworzą muzykę o charakterystycznym basie i klasycznych old skulowych sekwencjach by zdominować parkiet, ale to innowacyjne podejście do kształtowania dźwięku  i przypływ adrenaliny spowodowany ich aranżacjami powoduje przyspieszenie tętna, gdy łączą przeszłość z teraźniejszością i przyszłością wykorzystując sprzęt do granic jego możliwości.

 

Największy wpływ na ich twórczość mieli Kraftwerk, Depeche Mode, Orbital, 80s New Wave luminaries Joy Division, Cabaret Voltaire, Herbie Hancock, Quincy Jones oraz wczesna twórczość Michaela Jacksona.  Ich kawałek „Ash” został użyty jako podkład muzyczny do kampanii reklamowej firmy Konica-Minolta. Bez wątpienia są przyszłością światowej sceny muzyki elektronicznej.