Chris Liebing

Chris Liebing
Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Hessen
Wytwórnie:

Chris Liebing – (ur. 11 grudnia 1975 roku w Gießen) – niemiecki DJ i producent muzyczny. Jedna z najbardziej znanych i popularnych postaci na światowej scenie Techno. Uważany za twórcę gatunku Schranz.

Należy do grona wirtuozów muzyki elektronicznej, których produkcje muzyczne wydawane na płytach ustalają aktualnie obowiązujące standardy w muzyce Techno. Podobnie niekwestionowana jest jego pozycja wśród didżejów, gdzie jest jednym z kilku liderów światowej sceny. Grał praktycznie we wszystkich krajach świata, w których odbywają się imprezy z nowoczesną muzyką taneczną, od Berlina, Paryża czy Londynu przez Nowy Jork i Los Angeles, Rio de Janeiro i Buenos Aires do Johannesburga, Hongkongu, Kuala Lumpur czy Tokio.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Występuje regularnie jako jedna z najważniejszych gwiazd na słynnej berlińskiej Love Parade. Jest także gwiazdą Mayday Festiwal, Nature One czy Street Parade oraz wielu innych, podobnych imprez. Otrzymał nagrody dla najlepszego niemieckiego DJ i producenta muzycznego (Deutschen Dance Awards).

W 1996 założył swój pierwszy label Audio i w ramach tego przedsięwzięcia nawiązał współpracę z Undercover Music Group Germany; w ramach Audio wydał 16 pozycji, wiele z nich zaliczanych jest do klasyki muzyki ]schranz (Dandu Groove, Drum Cook, Rauschen). Po odejściu z Audio (gdzie zastąpił go DJ i producent z Dortmundu Michael Burkat) założył kilka nowych wytwórni. Obecnie jest właścicielem kilku liczących się w świcie muzyki techno wytwórni płytowych: SOAP (wydającej house – którą założył z innym renomowanym producentem i DJ-em – Tonim Riosem), CLR Records, CL-RETRY, CLAU oraz Stigmata. Cztery ostatnie, a zwłaszcza Stigmata, popularyzują specyficzną odmianę techno, którą Liebing sam zdefiniował jako Schranz – oparty na gęstych patternach perkusyjnych podgatunek techno robiący od pewnego czasu światową karierę w klubach, na wielkich festiwalach i w mediach.

Chris Liebing jest autorem ogromnej liczby singli, płyt dj-mix oraz remiksów, wydawanych zarówno solo, jak i we współpracy z innymi słynnymi artystami.

DJ Chart | Chris Liebing | 05.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Basic Channel Presence (Original Mix) Basic Channel
2 Octave One Greater Good (P.A.S. Remix) 430 West Records
3 Green Velvet Preacher Man ('93 Original Mix) Relief Records
4 Carl Craig, Paperclip People Floor (Original Mix) Planet E
5 Drumcell, Brian Sanhaji Split (Original Mix) CLR
6 David E. Sugar Although You May Laugh (Tommy Four Seven Remix) Sunday Best Recordings
7 Tracy Bonk (Original Mix) Ketra Records
8 Regis Guiltless (Original Mix) D/N
9 Motor Man Made Machine feat. Martin L. Gore (Radio Slave Remix) CLR
10 Alter Ego Lycra (Wishmountain, Tight Fitting Lycra Mix 2) Klang Elektronik
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →