Chelonis R. Jones

Chelonis R. Jones
Electronic Pop Rock
Kraj:
USA
Miasto:
New York
Wytwórnie:

Amerykanin Chelonis R Jones przeniósł się z Nowego Jorku do Europy by realizować swą artystyczną wizję bliżej świata, w którym żyli i produkowali najwięksi tego globu. Wyposażony w malarskie akcesoria, manuskrypty, poematy i zbiór piosenek zaczął swą wymarzoną przygodę ze Starym Lądem.

Pracował jako autor tekstów i wokalista w ponad dwudziestu kapelach rockowych i popowych, jednak to dopiero 2001 rok i spotkanie z elektroniką zmieniło jego życie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Został zaproszony do wytwórni Get Physical by już w 2002 roku we współpracy z M.A.N.D.Y. i Booka Shade ukazać światu hit One & One. Później było jeszcze „I don´t know” które wyniosło Chelonisa na szczyty belgijskiej listy przebojów, a jego nazwisko stało się rozpoznawalne w świecie. 2005 rok to z kolei czas wydania debiutanckiego albumu, który wzbudził wiele kontrowersji w świecie muzyki elektroniczej – „Disclocated genius”. To wydawnictwo otworzyło drogę do współpracy z takimi gigantami jak Röyksopp, Oliver Huntemann, Corrugated Tunnel czy Marc Romboy.

Nakładem wytwórni tego ostatniego – Systematic Recordings ukaże się pod koniec kwietnia 2009 najnowszy album Chelonis R. Jonesa „Chatterton”

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →