Carl Craig

Carl Craig
Electronic Minimal Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Detroit
Wytwórnie:

Carl Craig pod własnym nazwiskiem, czy też ukrywając się pod pseudonimami  BFC, Psyche, Paperclip People, 69, Designer Music, Tres Dementes czy Innerzone Orchestra   raczy nas niepowtarzalnymi, wykraczającymi poza stylistyczne podziały hitami . Czy to  innowacyjny ambient, techno, electro, breakbeat czy future jazz Mistrz odciska swoje piętno nadając muzyce jedyny w swoim rodzaju ciepły charakter, wyciągając na pierwszy plan emocje  i subtelność, nie zapominając jednocześnie o tym co w muzyce elektronicznej najważniejsze – pędzącym, nie dającym się powstrzymać beacie i groove. Poprostu rzetelne detroit techno, ale najwyższej próby. Dla wielu „Bug in the Bassbin” był utworem oddzielającym Drum’n’Bass od stylistyki Jungle i Ragga, a „Throw” to jedno z największych parkietowych przeżyć.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zasłynął nie tylko jako producent i autor, jest także jednym z najbardziej wziętych światowych remixerów.  Wersje jego autorstwa rozkręcają się powoli, dozują emocje stopniowo, budują się na jednym dopieszczonym do bólu elemencie po to, aby wybuchnąć ze zdwojoną siłą. Jego interpretacja”Falling up” Theo Parrisha ma status kultowy, za „Like a child” Junior Boys został nominowany do nagrody Grammy w 2007 roku.

 

Na początku roku 2008 nakładem oficyny K7! ukazało się dwupłytowe”Sessions” –  podsumowanie kariery Mistrza, jednak prawdziwa bomba wybuchła w drugim półroczu kiedy to światło dzienne ujrzal album  „ReComposed”, na którym to Carl Craig wspólnie z legendą Basic Channel – Moritzem von Oswaldem przekuli na brzmienie 21 wieku dzieła Maurice’a Ravela I Modesta Mussorgskyego. Krytycy podzielili się na piewców rewolucji i świętokradztwa …….

 

Jak sam przyznaje ma niepohamowaną skłonność do wikłania się we wszystko, co tylko możliwe i jakby mało było mu aktywności studyjnej prowadzi wytwórnię Planet-E wydając min . Kevina Saundersona, Altona Millera, Moodymanna, Recloose, Kenny Larkina czy Martina Buttricha, a „po godzinach” jest doskonałym DJ’em.

DJ Chart | Carl Craig | 09.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Thomas Gandey, MATOM, Matthew Edwards Piano Two Variation Four (Original) Planet E
2 Vince Watson It's Not Over (C2 Remix) Planet E
3 Mark Fanciulli Chord Kaoss (Original Mix) Planet E
4 Oliver Huntemann, Dubfire, Xenia Beliayeva Agua feat. Xenia Beliayeva (C2 Party Mix) Ideal Audio
5 La Fleur Arms Around (C2 Affected Rmx) Watergate
6 Boddhi Satva Who Am I (Carl Craig Instrumental Mix) BBE
7 Funkadelic, Moodymann Sloppy Cosmic (Original Mix) KDJ
8 Seven Davis Jr. Beautiful (Original Mix) Classic Music Company
9 Audiofly, Jaw Excuse My Wildness Feat. Jaw (Carl Craig Remix) Supernature
10 Reinoud Van Toledo, Dimitri From Amsterdam Oceans To Oceans (Bonus Beats Mix) Planet E
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →