Buraka Som Sistema

Buraka Som Sistema
Breaks Ghetto bass Grime Hip-Hop
Kraj:
Portugalia
Wytwórnie:

Grupa Buraka Som Sistema była jednym z największych objawień w muzyce klubowej w 2008 roku. Dzięki nim odżyła też world music, bo nieprzewidywalni Portugalczycy połączyli w swojej twórczości energetyczne rytmy elektroniczne i miażdżące linie basu z tradycją muzyczną Angoli.

Ich styl muzyczny określany jest jako „kuduro”. Muzyka ta narodziła się na ulicach Luandy, jako tamtejszy odpowiednik hiphopu i szybko została podchwycona przez środowiska emigracyjne w Portugalii. W Europie dodano jeszcze bardzo modne brzmienia znane z house i rave. Dzięki przeróżnym wpływom, mimo tego że dominują teksty wystrzeliwane w języku portugalskim, szczera i korzenna energia formacji zrozumiała jest dla wszystkich.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Soundsystem tworzą DJ Riot, Lil’ John i Conductor oraz zaprzyjaźnieni raperzy. Na debiutanckim albumie długogrającym pt. „Black Diamond” nie zabrakło też gości specjalnych, którzy pokazują jak różne środowiska zafascynowane są brzmieniem kuduro. Oprócz raperki Pongolove występują tu bowiem ulubienica mediów M.I.A. oraz jeden z popularniejszych wykonawców brytyjskich – Kano. Za remiksy na singlach odpowiedzialni byli Hot Chip, DJ Mehdi oraz The Count And Sinden.