Breakbot

Breakbot
Disco Electro Electronic Funk / R&B Pop
Kraj:
Francja
Miasto:
Paryż
Wytwórnie:

Breakbot to paryski DJ, producent i remixer, a także wzięty grafik. Najnowszy nabytek Pedro Wintera, prowadzącego prestiżowy label francuski label Ed Banger Records, dla którego nagrywają m.in. Justice, DJ Mehdi, Mr Flash, Uffie i wielu innych wziętych artystów łączących funk, disco, electro a nawet nurave.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Chociaż artystycznie związany z Justice, dla którego wraz z So-Me zaprojektował okładkę debiutanckiej płyty oraz remixował utwór z epki „Wathers of Nazareth”, jego twórczość nieco różni się od muzyki tworzonej przez kolegów z wytwórni Busy’ego P. To bardziej melodyjna mieszanka electro, funk, popu oraz „francuskich efektów”, ciętych wokali i około-daft-punkowych linii basu. Eklektyczna mieszanka rozmaitych tanecznych gatunków skutkuje spójnym, powerpopowym stylem powodującym prawdziwe parkietowy szał.

Dzięki swoim doskonałym produkcjom i występom na żywo, Breakbot szybko zdobył popularność zarówno wśród francuskich dziennikarzy muzycznych jak i twórców opiniotwórczych blogów na całym świecie. Jest tour djem oraz remixerem australijskich Pnau i Van She. Remiksował również z dużym powodzeniem utwory Royksopp, Digitalism, Metronomy, Late of The Pier, Pacific! i Data. Breakbot jest te z wszechstronnie wykształconym artystą plastykiem – jest autorem projektów graficznych, twórcą filmów animowanych i telewizyjnych reklamówek.

Na jedynym do tej pory występie w Polsce (wiosną w Jadłodajni Filozoficznej) zaprezentował się kapitalnie – grając live z abletona porwał publikę w ekstatyczny bauns trwający ponad 2 godziny. Nie powinno to dziwić, skoro Thibaut Berland, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko artysty, zasłynął na Zachodzie jako twórca prawdziwych parkietowych killerów.

 

autor bio: Oskar Stelągowski [PULP]

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →