Blake Baxter

Blake Baxter
House Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Detroit
Wytwórnie:

Blake Baxter – był i jest pionierem ruchu “detroit dance” w latach 80’. Otrzymał prestiżową nagrodę DETROIT DANCE MUSIC AWARD jako najlepszy house/techno DJ juz w 1989 roku. Muzykiem jest od 1985 roku. Wtedy to wydał pierwszego singla “In this House We Jack” (DJ International), będąc na początku swojej kariery pod wpływem Depeche Mode oraz Prince’a.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sławę zdobył utworami “Ride ‘em Boy”, “Forever and a Day”, “When We Used to Play”. Na początku kariery ściśle współpracował z wielką trójką z Detroit (Juan Atkins, Derrick May i Kevin Saunderson), skąd sam pochodzi. Po usamodzielnieniu się wkrótce zaczął wydawać swoje słynne i kultowe do dzisiaj epki: “Sexuality”, “I wish you Love”, “The Crimes orf Heart”. Dla wytwórni legendy Underground Resistance zrealizował rok później klutowy singiel “Prince of Techno”, który wbrew nazwie stał się kanonem Detroit house’u.

Blake Baxter to szczególny artysta znany ze swojej wielkiej muzykalności i odwoływania się do niezwykłego, elektryzującego klimatu muzyki house. Jest klasykiem nie tylko swojego stylu house i Detroit techno ale również czystym symbolem dla całej rozlewającej się kultury Detroit.

DJ Chart | Blake Baxter | 09.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Marc Romboy vs. Blake Baxter Muzik (KiNK Remix)
2 Blake Baxter vs Abe Duque Lets take it Back (Joey Beltram Remix) Process
3 Psycatron She Is Music ft Blake Baxter
4 Robert Hood Floor plan/Funky Souls
5 Terrence Parker Your Love Seventh Sign
6 Monty Luke Art, Love & War
7 Rick Wilhite What Do You See? (Rick's Groove Mix)
8 Oscar Africanism Tape Select
9 Rom Bla bla bla Prisma
10 Blake Baxter vs Marc Romboy Where would you be
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →