Banana Groovz

Banana Groovz
House
Kraj:
Polska
Miasto:
Goleniów
Wytwórnie:

Polski producent muzyki elektroniczej, głównie gatunku House. Pierwsze kroki w produkcji muzycznej stawiał w 2003 roku.Chwilę później zaczął próbować sił w muzyce House, w której utkwił na dobre. Współpracuje z polskim producentem Jackie.
Utwór 'Mustang’ wyprodukowany wraz z Jackiem przez długi okres był numerem jeden na Traxsource Top 100 Downloads Jackin House. Ponadto znalazł się na 36 miejscu w zestawieniu 50 najlepszych nagrań w kategorii BEST OF 2010 JACKIN HOUSE.
Produkcje Banana Groovz, ukazały się w takich wytwórniach, jak: Milk & Sugar, Diamondhouse, Dirty Monkey, Midwest Hustle Music, Total House, Musica Diaz Senorita, Recover House, Lemans Germany, Funktion, 4Disco i wielu innych.
Utwory z kolei promowali tacy producenci/dje, jak: Grant Nelson, Treasure Fingers, Milk & Sugar, Bryan Jones, Cassius, Tony Humphries, Demarkus Lewis, Lisa Shaw, Miquel Migs, Deep Josh, Bear Who, Richard Earnshaw, South of Roosevelt, Corduroy Mavericks, Angel Pina, Ralf Gum, Souldynamic, Yves Murasca, Dj Dove, Cassian, Nick Power, Jesse Voorn, Mark Picchiotti i wielu innych.
W 2009 roku Banana Groovz zaczął stawiać pierwsze kroki także w DJ-owaniu, kładąc duży nacisk na technikę, jak i dobór muzyczny.Gra na stałe w Szczecińskim klubie Boom Bar.Poza tym, w 2010 wystąpił gościnnie w listopadowym wydaniu cyklu „Środing” w poznańskim klubie SQ.Od czerwca 2011 roku w każdy 4-ty poniedziałek miesiąca o godz. 20-tej prowadzi swoją comiesięczną audycję Jackz’n’Funkz w Houseradio.pl.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →